Zavřít reklamu

Nový iPhone 8 dostane bezdrátové nabíjení. O této novince (tedy v řadách telefonu od Applu) se hovoří již několik měsíců. V podstatě od té doby co vyšlo najevo, že nový top model dorazí se zcela odlišnou konstrukcí, než na kterou jsme v posledních letech zvyklí. Minulý týden se objevily zajímavé snímky několika komponent, zejména základní desky telefonu. S dalšími informacemi o komponentech nyní dorazil web Macotakara, který si posvítil především na bezdrátové nabíjení. Z jejich reportu vyplývá, že Apple pro svou novou vlajkovou loď vybral pomalejší metodu nabíjení.

Ta by měla fungovat na 7,5W, tedy přesně na polovině toho, co využívá nejnovější standard Qi. Další informací je, že by mohl Apple vyžadovat nové MFI licence pro výrobce příslušenství. Je tedy možné, že by nový telefon nemusel být se současnými nabíječkami kompatibilní…

Poloviční rychlost nabíjení není rozhodně příliš radostná zpráva. Už v současné době je nabíjení jednou z největších slabin iPhonů, neboť naprostá většina Android konkurence nějakou formu Fast Chargingu podporuje. Do jisté míry se to dá v případě iPhonů řešit použitím nabíječky z iPadu, i tak to ovšem není ideální řešení. Pokud by bezdrátové nabíjení pro nové iPhony opravdu pracovalo s polovičním výkonem, z očekávané funkce by tak mohla být fraška.

iphone-8-pcb1
iphone-8-wireless-charging-idrop-news-768x461-2

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.