Zavřít reklamu

Čím blíže je podzimní představení prémiového iPhonu 8, tím více nás na internetu zasypávají „stoprocentně věrohodné“ úniky reálných komponentů, ze kterých se bude telefon skládat. Není se čemu divit, výroba nových jablíček už pravděpodobně finišuje a v závodech které je vyrábí, je pravděpodobně živěji, než v kterékoliv jiné části roku. Každý si tak chce vynesením či vymyšlením nějakého komponentu k chystané novince užít svoji chvilku slávy. I dnes se proto jeden takový únik na internetu objevil. Pojďme se na něj tedy společně podívat.

Nejnovější únik fotografií, které zachycují flex kabely pro různé přenosy dat a OLED displej, se poprvé objevily na čínské obdobě Twitteru, ze kterého je za krátkou chvíli získal web slashleaks. Na svém Instagramu je ukázal například i leaker Benjamin Geskin, který patří v poslední době mezi nejuznávanější leaker zabývající se iPhonem 8 a potažmo ostatními Apple produkty. Autentičnost fotografií však bohužel zaručit nemůžeme. Každopádně nám dávají alespoň částečný pohled do útrob chystaného iPhonu 8. Podobné komponenty se v něm totiž s největší pravděpodobností objeví.

Úniků je čím dál víc

Jak už jsem však psal výše, úniky podobného charakteru nejsou v posledních týdnech před odhalením nových iPhonů takřka každoročně žádnou výjimkou. Před pár dny se například objevily fotografie nového čipu Apple A11, který by se měl ve všech třech letošních modelech objevit. Velmi zajímavé byly též fotografie údajných komponentů pro bezdrátové nabíjení, které by měly letošní modely též představit. Zda se ho však skutečně dočkáme i u „nižší“ řady 7s si zatím netroufám tvrdit.

Už teď je však více než jasné, že se v novém iPhonu 8 neobjeví klasické Touch ID. To by mělo v 5,8“ telefonu nahradit modernější Face ID. Krok Applu, který se podařil vývojářům odhalit z vypušněného firmware HomePodu, však vyvolal v Apple komunitě vlnu nevole a silnou diskuzi. Velká část jablečných uživatelů se totiž zatím s touto změnou neztotožnila. Většina z nich dokonce nevěří, že je schopna klasickou čtečku otisků nahradit. Zda se ji to skutečně povede, však ukáže až čas.

iphone-8-components

Dnes nejčtenější

.