Zavřít reklamu

Co se vám vybaví, když se řekne iPhone 8? Pravděpodobně prémiový telefon, o kterém se na našem webu dozvídáte dennodenně nejrůznější informace. Asi vám také projede hlavou, že se jeho příchodem dočkáme opravdu našlapaného telefonu, který bude skrz na skrz prošpikovaný nejmodernějšími technologiemi. Je tu však jedno ale. Technologie, které v něm nalezneme, totiž nebudou tak úplně inovativní. Respektive budou, jen asi jinak, než si uvědomujeme.

Ostatně, s podobnými názory se občas setkávám, když si pročítám vaše komentáře pod našimi články. Jablečný telefon totiž skutečně letos až tak nic moc světoborného nepřinese. Tedy vlastně přinese, jen si z toho nejspíš úplně na zadek nesedneme. Face ID je bomba? Ano, ale před nějakým časem jsme se s touto technologií setkali už u konkurence. Bezdrátové nabíjení jako technologie budoucnosti? Pokud se do budoucna vyřeší principiálně jinak, zřejmě ano, I tady však platí, že se nesetkáváme s ničím novým. OLED displej? Ale prosím vás, ten už má v této době kdekdo. A skleněné tělo s ocelovým rámečkem? S tím jsme se setkali už u iPhonu 4 před sedmi lety.

Neberte, prosím, předchozí odstavec nijak urážlivě. Převzetí některých úspěšných technologií není rozhodně na škodu. Přesto to však člověka nutí popřemýšlet o tom, jak vlastně nový iPhone 8 vnímat. K tomu nám ostatně skvěle poslouží i obrázek, který pověsil leaker Benjamin Geskin na svůj Instagram. Prohlédněte si ho sami.

iphone-8-features

Vidíte? Novinkami, které se ve světě doposud neobjevily, nová jablečná vlajková loď zrovna neoplývá. To nám však mohlo být jasné víceméně od začátku. Kdyby chtěl být Apple opravdu inovativní, nejspíš nesáhne po osvědčeném OLED panelu od Samsungu či neudělá věci podobné. Na škodu to však rozhodně není. Chci tím totiž říci, že pojem inovace může zahrnovat podstatně více úrovní a Apple se vydal tou, která není až tak na očích, úrovní vylepšení.

Inovace z jiné perspektivy

Přesně to totiž mnoho lidí opomíjí. iPhone 8 často srovnávají s konkurenčními smartphony, které, jak už jsem psal výše, některé technologie použité i v jablečném telefonu přinesly. Jelikož se však Apple vydal cestou vylepšení, nemůžeme ho za to hanit. Co si totiž budeme nalhávat. Technologie u konkurenčních značek mnohdy fungují opravdu velmi špatně a svůj účel neplní. Zákazník si však přesto řekne: „Hm, tento telefon zvládá xy technologii jako první na světě, ten beru.“ Je to logické, novinky prostě táhnou. Horší však je, vytvoření této novinky, byť absolutně špatné a nedomyšlené leč do budoucna zajímavé, už její mateřské společnosti nikdo neodpáře. Apple však touto cestou jít nechce, to nám ostatně dokazuje už od svých prvních produktů.

Snaha jablečné společnosti je totiž dotáhnout výrobek k dokonalosti. Tuto myšlenku ctí dokonce i za cenu toho, že se jeho technologie zkrátka objeví o nějaký ten měsíc či rok později. Přesně proto Apple na poptávku světového trhu reaguje podle některých velmi křečovitě. Všechny jeho projekty totiž trvají daleko déle, než tomu je u jiných společností. Výsledek je však skvělý a troufnu si říci, že na světě jedinečný.

 

Takto by měl vypadat iPhone 8 podle designéra @PhoneDesigner:

 

Přesně proto se v iPhonu 8, který už nějakou dobu ve svých článcích nazývám jako „telefon prošpikovaný technologiemi“ vlastně s ničím tak velkolepým nesetkáme. Dostaneme však telefon, který posbíral většinu toho nejlepšího, co nynější svět technologií nabízí, dotáhl to díky svým lidem k dokonalosti a zákazníkům to předává stoprocentně hotové a bez sebemenší závadnosti, která by se neměla objevit ani v budoucnu. Tuto skutečnost si je potřeba uvědomit a nad Applem nepřemýšlet tak, jako nad společností, která přináší jako první inovace a když je nepřinese, je hned špatná, ale jako nad společností, která své inovace představuje stoprocentně připravené. V tom, v čem se liší společnost od konkurence, se totiž ve výsledku liší i její produkty.

iPhone 8 concept Obshansky FB 2

Dnes nejčtenější

.