Zavřít reklamu

Když Apple ukázal na podzim loňského roku poprvé novou autentizační metodu Face ID, mnohým lidem spadla brada. Odemykání obličejem z dílny Applu mělo být totiž díky použité 3D technologii daleko bezpečnější než u jeho konkurence a hravě mělo strčit do kapsy i svého předchůdce – veleoblíbené Touch ID. Mnoho analytiků bylo přesvědčeno o tom, že bude trvat roky, než konkurence Apple v tomto ohledu dožene, jelikož nasadil laťku skutečně velmi vysoko. Jak se ale zdá, někteří výrobci byli schopni Apple dostihnout v relativně krátkém časovém horizontu. Jedním z nich je i čínské Vivo.

Čínský výrobce smartphonů světu ukázal svou novou technologii 3D snímání, která by měla být podle jeho slov asi desetkrát přesnější než Face ID u Applu. Senzory Viva totiž mapují tvář uživatele neuvěřitelnými 300 tisíci body, což je desetkrát více, než využívá Apple u svého iPhonu X. Díky tomu by tak měl senzor Viva rozpoznat a zachytit daleko více detailů tváře a tím logicky zvýšit i přesnost skenu.

Face ID:

Celá technologie se velmi zjednodušeně zakládá na pulzních světelných paprscích a času, který je potřeba k návratu ze senzoru zpět do něj. Podle dostupných informací by měl být senzor díky tomu schopen mapovat objekty dokonce do vzdálenosti zhruba tří metrů, což je samozřejmě daleko větší vzdálenost, než na kterou odemknete iPhone X. Podle VIva je tato technologie skvělým příslibem do budoucna především pro rozpoznávání pohybů, gest, obličejů, 3D fotografování a rozšířenou realitu.

Pokud se technologie Viva osvědčí, mohla by znamenat opravdu solidní průlom a společnost by díky ní mohla vystřelit raketově vzhůru. O to se pokusila už v minulém roce, kdy se pochlubila senzorem pro sken otisků prstů integrovaným do displeje, za který sklidila opravdu slušné ovace. Za nový 3D senzor se však dají očekávat ovace ještě větší. Až čas však ukáže, zda je na novou technologii skutečně takové spolehnutí, jak Vivo tvrdí. 

vivo-3d-sensing-camera

Dnes nejčtenější

.