Je Face ID překonáno? Vivo ukázalo vlastní technologii, která je prý mnohem bezpečnější

Když Apple ukázal na podzim loňského roku poprvé novou autentizační metodu Face ID, mnohým lidem spadla brada. Odemykání obličejem z dílny Applu mělo být totiž díky použité 3D technologii daleko bezpečnější než u jeho konkurence a hravě mělo strčit do kapsy i svého předchůdce – veleoblíbené Touch ID. Mnoho analytiků bylo přesvědčeno o tom, že bude trvat roky, než konkurence Apple v tomto ohledu dožene, jelikož nasadil laťku skutečně velmi vysoko. Jak se ale zdá, někteří výrobci byli schopni Apple dostihnout v relativně krátkém časovém horizontu. Jedním z nich je i čínské Vivo.

Čínský výrobce smartphonů světu ukázal svou novou technologii 3D snímání, která by měla být podle jeho slov asi desetkrát přesnější než Face ID u Applu. Senzory Viva totiž mapují tvář uživatele neuvěřitelnými 300 tisíci body, což je desetkrát více, než využívá Apple u svého iPhonu X. Díky tomu by tak měl senzor Viva rozpoznat a zachytit daleko více detailů tváře a tím logicky zvýšit i přesnost skenu.

Face ID:

Celá technologie se velmi zjednodušeně zakládá na pulzních světelných paprscích a času, který je potřeba k návratu ze senzoru zpět do něj. Podle dostupných informací by měl být senzor díky tomu schopen mapovat objekty dokonce do vzdálenosti zhruba tří metrů, což je samozřejmě daleko větší vzdálenost, než na kterou odemknete iPhone X. Podle VIva je tato technologie skvělým příslibem do budoucna především pro rozpoznávání pohybů, gest, obličejů, 3D fotografování a rozšířenou realitu.

Pokud se technologie Viva osvědčí, mohla by znamenat opravdu solidní průlom a společnost by díky ní mohla vystřelit raketově vzhůru. O to se pokusila už v minulém roce, kdy se pochlubila senzorem pro sken otisků prstů integrovaným do displeje, za který sklidila opravdu slušné ovace. Za nový 3D senzor se však dají očekávat ovace ještě větší. Až čas však ukáže, zda je na novou technologii skutečně takové spolehnutí, jak Vivo tvrdí. 

| | Zdroj
43
Leitz

Diskuze

  Petr Flegr

  Moje nejvetsi chyba v životě, Xko místo 8 plus, Face id je neskutecnej sranec

  Reagovat
  Petr Chmelík

  První iPhone a bez Face ID bych do nej nešel.Funguje velice dobre,když u přítelkyně zkouším homebutton u sestky tak netuším co s ním dělat a připomíná mi to tlacitkovy shittelefony 😀 je to subjektivní.Ale jestli tvoje největší životní chyba je tohle tak to si šťastný člověk

  Reagovat

  Vratil jsem se z X k 8 a sice to nebylo kvuli FaceID (spis velikost, hmotnost a taky i cena – osmicku mam zdarma, X me stalo 30), jsem spokojenejsi s TouchID. Je mnohem rychlejsi a nemusim pokazde davat telefon primo pred oblicej, muzu u toho jist, zivat, tvarit se jakkoliv. FaceID bylo v mnoha pripadech otravne… v nekterych pripadech sice rychlejsi, ale vetsinou me to otravovalo.

  Ovladani, to uz je jiny kafe. Xko rozhodne na plne care vitezi.

  No přesnější být může, proč ne. Ale spíše bych se zabýval otázkou jakým způsobem uchovává data k nebo jejich hash k porovnání v zařízení. A jak k tomu systém nebo aplikace přistupuje. Myslím že tak bezpečně jak Apple to asi nebude.

  Reagovat

  Technologie bude brutalně bezpečna bezpečnější jak od apple, ale pak připojim mobil k PC nahraju novy FW a zamknutý Android je jak nový .. Dokonce se dá jednoduše překopat i IMEI u androidu .. jak na to vam fakt neřeknu ale protože je to trestné

  Reagovat

  No jedna věc je o něčem mluvit a druhá věc je takovou technologii uvést na trh… Takže předpokládám, že to bude trvat roky od uvedení iPhonu X. Dva, možná tři?

  Reagovat
  Si Mo

  velka ironia kde slapu do hovna jedine smrdzi to vsetko opicarnou 😂😂😂 co sa tyka bezpecnosti handroid neh drzi p kazdy 3 clovek resetuje vymaze handroid a moze pouzivat ako novy user majitel 😂😂😂

  Reagovat
  Denis Fox Meleg

  Škoda že už to mal Samsung s8 😀 dávno pred iPhone

  Reagovat
  Letem světem Applem

  Denis Fox Meleg Očividně vůbec nevíš, jak celá technologie Samsungu funguje 🙂 doporučuji dostudovat, než začneš podobné věci komentovat. Bavíme se tu celou dobu o 3D skenu a ten Samsung zkrátka nemá a měl by jej mít až od modelu Galaxy S10.

  Reagovat
  Letem světem Applem

  Denis Fox Meleg Pochopil jsi vůbec, jak tyto technologie fungují? 😀 Protože jestli ti přijde 2D skenování Samsungu, které funguje de facto na bázi fotografie stejné jako 3D skenování, které umisťuje jednotlivé paprsky do prostoru, tak asi nemá cenu takovým lidem nic vysvětlovat.

  Reagovat
  Letem světem Applem

  Denis Fox Meleg Děláš si teď doufám srandu 😀 Četli jsi vůbec ten článek, že tu takhle rozumuješ? Porovnáváš tu hrušky s jablky a ještě si nejsi ani schopný přiznat, že jsi absolutně mimo 😀 Samsung totiž rozhodně Face ID založené na 3D skenu obličeje neměl a ani nemá.

  Reagovat
  Denis Fox Meleg

  Letem světem Applem článok píše jasne bavíme o face ID a to mal Samsung prvý si snáď retard alebo čo ? Nebavíme sa o technológií ale este raz o Face ID !!! Pre dementov ako si ty

  Reagovat
  Denis Fox Meleg

  Letem světem Applem ty si fakt máčo

  Reagovat

  Denis Fox Meleg Hochu tak ty jsi úplně mimo😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

  Denis ty si fakt dement, pretože iba psychopat dokáže písať ako ty. Daj sa liečiť, pretože keby máš gule tak napíšeš, hop napísal som blbosť beriem spet, ale nie… ty si dement, ktorý si mysli že má pravdu 🙂

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz