Zavřít reklamu

Není to tak dávno, co jsme vám s lítostí oznamovali, že věhlasný analytik Ming-Chi Kuo opouští společnost KGI Securities, z čehož prakticky celý svět usuzoval, že s jeho předpověďmi nových produktů především od Applu je konec. Naštěstí se ale tak nestalo a Ming-Chi své schopnosti uplatňuje i nadále, byť již pod hlavičkou společnosti TF International Securities. Pod ní nyní vydal velmi zajímavou zprávu, která nám poodhaluje spoustu novinek, které by měl podle něj letos Apple představit. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

Kuo ve své zprávě znovu zmiňuje příchod nové generace MacBooku Air, který má zákazníky zaujmout především nízkou cenou. V nabídce Applu tak nejspíš nahradí stávající legendu, která je sice stále velmi oblíbená, svá nejlepší léta má však podle mnohých již za sebou. Cena tohoto modelu by pak mohla být teoreticky zhruba na stejné úrovni. Tohoto počítače bychom se měli dočkat ve druhé polovině letošího roku. 

Takto by mohl vypadat nástupce MacBook Air:

Ve stejném termínu by nám měl Apple ukázat i nové iPady s Face ID, které by měly oplývat bezrámečkovým designem po vzoru iPhonu X. O jejich představení se spekulovalo již na uplynulé WWDC, ale nakonec k němu bohužel nedošlo. Podle Kua však jejich čas ještě rozhodně přijde.

Koncept bezrámečkového iPadu X:

Analytik též potvrdil příchod nové generace Apple Watch s větším displejem, o které jsme vás poměrně detailně informovali minulý týden. Apple nejspíš u tohoto modelu výrazně zmenší rámečky okolo displeje a velikost těla zachová stejnou jako nyní.

 Apple Watch Series 4 by mohly vypadat takto: 

iPhony zaujmou

Krom MacBooku, iPadu a Apple Watch se Kuo opět rozpovídal o chystaných iPhonech. Znovu potvrdil to, že se v září dočkáme hned tří nových kusů, mezi kterými se objeví druhá generace iPhone X, 6,5” iPhone X Plus a 6,1” iPhone X s LCD displejem. Třetí zmiňovaný by měl vstoupit do výroby nejpozději ze všech, zářijový start prodejů by ale stihnout bez větších problémů měl. Situace z loňského roku se tak (nejspíš) opakovat nebude.

LCD model iPhonu X by měl být podle Kua obrovským trhákem. Apple jím totiž cílí na majitele starších iPhonů, kterým se líbí design iPhonu X, ale nechtějí investovat příliš velkou částku. Jablečná společnost nalepí na tento model cenovku v rozmezí 600 až 700 dolarů, což jsou zhruba dvě třetiny ceny prémiového iPhonu X. Díky tomu je tak prodejní boom téměř zaručen. 

iPhone X s OLED (5,8”) vs. iPhone X s LCD (6,1”):

Kuo se rozpovídal i o budoucnosti Applu, jelikož je při pohledu na nynější stav trhu více než jasné, že roste jablečné společnosti mnoho konkurentů. Aby je bez problému odrazila, musí nabízet nové špičkové modely, které spotřebitelům přinesou skutečné inovace, čímž je přimějí k nákupu a upgradu ze své stávající verze. Letošek by rád Apple k upgradu přiměl především stávající majitele iPhonů 6, kterých je stále skutečně požehnaně. 

Obchodní válka s Čínou Apple neohrozí

Co se pak týče obchodní války mezi USA a Čínou, Kuo je přesvědčen, že přímý dopad na Apple mít nebude. Teoreticky by se ale mohlo stát, že začnou Číňané odmítat nákupy iPhonů právě kvůli tomuto sporu, který jejich zemi poškozuje. Vše ale ukáže až čas.

Krom produktů pro letošní rok Kuo poodhalil pár novinek i pro rok příští. Připustil například to, že v příštím roce by se mohly skutečně objevit iPhony s trojitými objektivy. Daleko lepší informace však budou dostupné až ke konci letošního roku. Nezbude nám tedy nic jiného než čekat. 

Jak tedy můžete sami vidět, mnoho Kuových předpovědí koresponduje se zprávami z minulých týdnů od jeho kolegů, díky čemuž je velmi pravděpodobné, že se těchto produktů skutečně dočkáme. Zajímavé ale je, že se Kuo nezmiňuje například o druhé generaci AirPods, která by měla údajně letos též dorazit. Nechme se však překvapit, do září je stále času dost. 

produkty 2018

Související články

Dnes nejčtenější

.