Zavřít reklamu

V posledních týdnech se objevuje jeden únik za druhým a jak to tak vypadá, ani tento týden nebude výjimkou. Dnes odpoledne se na čínských sociálních sítích objevily dvě zajímavé věci. První byla fotografie, která by měla zachycovat novou čočku předního fotoaparátu pro iPhone 8, která by měla zároveň nabízet funkci rozpoznávání obličeje za pomocí 3D skenu. Další je pak video z údajné výroby (nebo certifikace?), na kterém je zachyceno testování Touch ID na zadní straně (!) něčeho, co vypadá jako iPhone 8.

Přední kamera v novém iPhonu by měla být poměrně revoluční. Mělo by se jednat o soubor tří modulů, které spolu budou neustále komunikovat. První modulem bude klasická kamera, jakou známe nyní. Druhým modulem by měl být vysílač infračerveného světla a třetím modulem by měl být infračervený přijímač, který společně s kamerou a signálem z modulu č. 2 dokáže rozpoznávat obličeje uživatelů. Na základě spolupráce těchto tří modelů tak bude iPhone schopný vypracovat 3D sken obličeje. Obrázek celého modulu si můžete prohlédnout níže.

iphone 8 facetime camera module

Druhou, a podstatně více podezřelou informací, je video z údajné výroby. Níže se na něj můžete podívat. Zachycuje pracovníka v továrně, který, pravděpodobně v oddělení kontroly kvality, zkouší funkčnost senzoru otisku prstů. Ten je však umístěn na zadní straně telefonu, který velmi připomíná iPhone 8. Nikde však není vidět kolečko, které by senzor ohraničovalo. Vše tedy berte s rezervou.

iphone 8 fb

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.