iStores.sk
iStores.sk

Spotify odstraňuje neonacistické a nenávistné kapely ze své knihovny

Švédská hudební služba Spotify odstraňuje ze svého katalogu neonacistické a další nenávistné kapely, které hlásají nenávist proti rase, sexualitě a náboženství. Streamovací služba stejně jako spousta dalších technologických společností, mezi které patří například GoDaddy, PayPal a Apple, začíná bojovat proti rasistickým spolkům hlásajícím bílou nadřazenost.

Paul Resnikoff, redaktor serveru Digital Music News, upozornil, že na Spotify se nachází kapely vyznávající ideologii bílé nadřazenosti. V roce 2014 americká organizace Southern Poverty Law Center (SPLC) vydala seznam neonacistických kapel, z nichž některé se nacházely ještě do minulého týdne v knihovně Spotify. Společnost však rychle konala. Poté, co na to Paul Resnikoff poukázal, bylo ze Spotify odstraněno 37 hudebních skupin.

„Spotify okamžitě podniká kroky k odstranění jakéhokoliv takového materiálu, jakmile na něj narazíme. Jsme rádi, že jsme byli na tento obsah upozorněni a už jsme z katalogu odstranili spoustu kapel. A nyní prozkoumáváme zbytek,“ vyjádřila se společnost Spotify ke vzniklé situaci.

Mluvčí služby Spotify pro Billboard ještě dodal, že katalog obsahuje hudbu ze stovek tisíc nahrávacích společností a agregátorů a že tyto společnosti jsou zodpovědné za jakýkoliv pochybný obsah, který potom poskytují Spotify. Nicméně mluvčí prohlásil, že kapely vyznávající násilí a nenávist proti rase, náboženství a sexualitě služba netoleruje.

Proces odstraňování nenávistné hudby z knihovny je poměrně komplikovaný. Jak uvádí Billboard, společnost musí posoudit, zda se jedná o svobodu projevu, nebo zda se už jedná o nenávistný projev. A navíc musí brát ohled na různé zákony na různých hudebních trzích.

spotify-macos-fb

Leitz
Vstoupit do diskuze

Diskuze

  Budu upřímný a přímočarý jako D.Trump = „Na obou stranách je něco..“

  Tohle není rasismus, ale statistika a bohaté zkušenosti. Lidé tmavší pleti tvoří výraznou nadpoloviční většinu ve věznicích, tvoří nadpoloviční většinu v páchání trestných činů, tvoří nadpoloviční většinu ve zneužívání sociálních dávek, atd., atd. Pokud se někdo chová jako opice, tak se nemůže divit tomu, že se mu okolí vyhýbá a někteří mu rovnou staví klece jako pro opici (metaforou řečeno). Celé to ještě zhoršuje bující obrácený rasismus, kdy např.černochovi nepodržíte dveře a rázem dostanete vynadáno za rasistické chování!

  Místo financování pofidérních protinacistických organizací, demonstrací či mazání / zakazování hudby (což jsou všechno zbytečně vyhozené peníze) by bylo lepší začít efektivněji řešit jádro samotného problému = nepřízpůsobivé. Jinak se problém nevyřeší nikdy a zajde to tak daleko až se dostane k moci šílenec podobný Hitlerovi.

  Logika věty „na obou stranách něco“ je na úrovni tvrzení, že „to znásilnění si vykoledovala tou krátkou sukní“ (pro nechápavé – ano, krátká sukně provokuje, ale nedá se tím zdůvodnit nedostatek sebekontroly násilníka). Touto úchylnou logikou se nemá smysl zabývat, lidi, kteří to dál nedomyslí, potřebují dozrát…

  Mna by zaujimalo ktora hudba je povazovana uz za „rasisticku“ a napriklad co je este stale sloboda prejavu….

  Na druhu stranu, Spotify a Apple budu vlastne odteraz rozhodovat co budeme pocuvat? Ak napriklad budu nepokoje alebo povedzme vladny prevrat na Jamajke,odstrania vsetku jamajsku hudbu???

  Jakub Bejblík

  At zije svoboda slova….k zbliti

  Vojta Böhm

  Pokud se nemylim tak je nacismus celosvetove zakazanej. Jak by se ti libilo kdyby nekdo nazpival song kde by podnecoval lidi aby te zabili? Taky bys na to rekl „svoboda slova“?

  Jakub Bejblík

  To se pletes, napriklad v americe si svastiku vytetuj treba na celo. A co treba Komunisti?Vystupujou verejne, a to v poradku je? A nejaky pisnicky „nacisticky“ problem jsou? Dvoji metr opet

  Otomar Novotný

  Jakub Bejblík Odpověz prosím na otázku. Jak by se ti libilo kdyby nekdo nazpival song kde by podnecoval lidi aby te zabili? Taky bys na to rekl „svoboda slova“?

  Jakub Bejblík

  Asi by mi to bylo u zadele, protoze pochybuju ze si nejaka etnicka skupina pousti pisnicky kde by nekdo podnecoval k jejich zabiti;)

  Sakra a to jsem si zrušil předplatné Apple music s tím že zkusím Spotify ale jak tak na to koukám nenašel bych tam to co chci . No nic vracím se zpátky na Apple music 🙂 Aspoň k něčemu bylo Spotify užitečný k rozohodnutí že zůstanu u Apple music 🙂

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek