Zavřít reklamu

Švédská hudební služba Spotify odstraňuje ze svého katalogu neonacistické a další nenávistné kapely, které hlásají nenávist proti rase, sexualitě a náboženství. Streamovací služba stejně jako spousta dalších technologických společností, mezi které patří například GoDaddy, PayPal a Apple, začíná bojovat proti rasistickým spolkům hlásajícím bílou nadřazenost.

Paul Resnikoff, redaktor serveru Digital Music News, upozornil, že na Spotify se nachází kapely vyznávající ideologii bílé nadřazenosti. V roce 2014 americká organizace Southern Poverty Law Center (SPLC) vydala seznam neonacistických kapel, z nichž některé se nacházely ještě do minulého týdne v knihovně Spotify. Společnost však rychle konala. Poté, co na to Paul Resnikoff poukázal, bylo ze Spotify odstraněno 37 hudebních skupin.

„Spotify okamžitě podniká kroky k odstranění jakéhokoliv takového materiálu, jakmile na něj narazíme. Jsme rádi, že jsme byli na tento obsah upozorněni a už jsme z katalogu odstranili spoustu kapel. A nyní prozkoumáváme zbytek,“ vyjádřila se společnost Spotify ke vzniklé situaci.

Mluvčí služby Spotify pro Billboard ještě dodal, že katalog obsahuje hudbu ze stovek tisíc nahrávacích společností a agregátorů a že tyto společnosti jsou zodpovědné za jakýkoliv pochybný obsah, který potom poskytují Spotify. Nicméně mluvčí prohlásil, že kapely vyznávající násilí a nenávist proti rase, náboženství a sexualitě služba netoleruje.

Proces odstraňování nenávistné hudby z knihovny je poměrně komplikovaný. Jak uvádí Billboard, společnost musí posoudit, zda se jedná o svobodu projevu, nebo zda se už jedná o nenávistný projev. A navíc musí brát ohled na různé zákony na různých hudebních trzích.

spotify-macos-fb

Dnes nejčtenější

.