Zavřít reklamu

Pokud jste majiteli Apple Watch, využíváte na nich aplikaci Spotify a zároveň si čas od času rádi poklábosíte se Siri, máme pro vás skvělou zprávu. Poté, co jsme se v loňském roce dočkali integrace jablečné asistentky do mobilní verze Spotify totiž nyní vydala stejnojmenná společnost update, který přidal podporu Siri i verzi pro Apple Watch. 

Siri na Apple Watch bude Spotify ovládat prakticky stejně jako na iPhonu. Po její aktivaci jí tedy bude stačit vyzvat k úkonu s tím, že jej zakončíte slovy “on Spotify” a vámi chtěný úkon bude rázem proveden. Díky tomu se tak z aplikace stane ještě využitelnější pomocník například pro sportovce či řidiče, kteří hlasové ovládání Spotify přes Siri využívají velmi často kvůli tomu, aby byly jejich ruce stále volné. 

Update, který Siri do Spotify na Apple Watch přináší, nese označení 8.5.52 a je dostupný na hodinky s operačním systémem watchOS 6. Jedná se tak svým způsobem o další ústupek Applu vůči Spotify, kterému ještě nedávno právě kvůli odmítání poskytnutí SiriKitu k ovladatelnosti služby odmítal poskytnout, aby si uchránil určitou exkluzivitu funkcí Apple Music. Celý spor se z pouhých slovních přestřelek pozvolna přesunul až k soudu, který však nakonec nestihl ani rozhodnout, jelikož Apple své stanovisko přehodnotil a Siri do Spotify vpustil. 

Související články

Dnes nejčtenější

.