Zavřít reklamu

Pracovat v nejhodnotnější technologické společnosti, jejíž tržní hodnota překonala v květnu hranici 800 miliard dolarů, je snem každého vývojáře, designéra i marketingového specialisty. Apple však nedávno hledal i zaměstnance na pozici, která nevyžadovala elektrotechnickou kvalifikaci či vzdělání MBA, stačilo umět uvařit dobrou kávu. Hledal totiž baristu do svého návštěvnického centra v sanfranciské oblasti Bay Area. Pokud se však chcete dostat do centra dění a chcete pracovat na zajímavých projektech, které ještě nebyly ani vydány, potom tu šanci máte, nicméně nikomu se nesmíte chlubit tím, že v cupertinské společnosti pracujete. Apple má nastavené opravdu přísné podmínky.

Redaktor Pavel Cyprich ze Seznamu natočil reportáž s Magdalenou, která zřejmě pracuje pro Apple, ale nemůže to potvrdit, protože má se svým zaměstnavatelem podepsanou smlouvu o tom, že nikde nikdy neřekne, pro koho pracuje.

Zaměstnanci kalifornského giganta musí do firmy přicházet v přesně stanovený čas, přičemž kartičky, díky nimž se mohou pohybovat po sídle, dostávají až při příchodu. Jakmile vstoupí do kanceláře, musí úplně vypnout a schovat své mobilní telefony. Dokonce je hlídaná i e-mailová konverzace, a tak pracovník musí každý e-mail poslat v kopii dalším třem nadřízeným osobám.

Češka popsala také to, jak se do Applu dostala. Po příletu do San Francisca si na LinkedInu změnila bydliště na San Francisco, během chvíle ji kontaktovala personální agentura s nabídkou práce. Podstoupila přes Skype několik výběrových kol a nakonec nabídku na práci, o které se spoustě Čechů zatím jen zdá.

Pavel Cyprich stihl natočit i hlavní budovu společnosti, která se nachází v Cupertinu. Ale natáčení centrály netrvalo dlouho, protože byl vyzván, aby toho nechal, protože natáčet si sídlo je zakázáno.

apple-environment logo FB

Dnes nejčtenější

.