Recenze JBL T210 a T290 – ideální náhrada za EarPods?

V dnešní recenzi se podíváme na dvojici klasických špuntových sluchátek od JBL. Konkrétně jde o modely T210 a T290, které se prodávají za 600, resp. 900 korun (20, resp. 30€). Jedná se o základní řadu s velmi příznivou cenou, která se pohybuje pod úrovní originálních Apple EarPods. Pojďme se tedy podívat na to, co sluchátka za tuto cenu nabízí.

Specifikace

Začneme opět oficiálními specifikacemi, nejdříve si ale oba modely porovnáme. Z datasheetu je patrné, že se jedná o naprosto identická sluchátka. Jediný rozdíl je v použitých materiálech. Zatímco model T210 je vyroben z plastu s plechovým krytím, dražší T290 nabízí tělo sluchátek z hliníku. Oba modely nabízí „jedinečný JBL zvuk“, se zaměřením na basové spektrum. O přednes se starají 8,7mm drivery, jež disponují frekvenčním rozsahem 20Hz – 20kHz. Samotná sluchátka váží velmi zanedbatelných 70 gramů. Délka přívodního kabelu je 120cm a jak již padlo výše, jedná se o modely klasické špuntové konstrukce. Samozřejmostí je integrovaný mikrofon a ovládací prvky na kabelu. Model T210 je k dispozici ve třech barvách a to v černé, růžovozlaté a šedé. Hliníkové T290 pak v černé, růžovozlaté, šampaňské zlaté a stříbrné.

Balení

Balení je zcela obvyklého charakteru, tedy nic neočekávaného. Na krabičce jsou popsány všechny důležité prvky sluchátek, které zákazník potřebuje vědět. V krabičce se pak nachází (v obou případech) sluchátka samotná, dvě náhradní velikosti špuntů, přenosný váček a základní dokumentace. Vzhledem k nízké ceně se nedá očekávat nějaké další bohaté příslušenství – v podstatě ani není co jiného.

Zpracování

Zpracování je zcela standardní, vše lícuje jak má, spoje drží a plastové (hliníkové) díly jsou dokonale obroušené a zpracované. Uložení špuntů je bezproblémové, stejně jako plochý kabel, který by se měl hůře zamotávat. Zde je nutné podotknout, že hliníková varianta působí podstatně hodnotnějším dojmem, než testované černé T210. Vestavěný ovladač je bezproblémový a koncový jack by měl něco vydržet.

Ovládací prvky

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi jednoduchá sluchátka, zde toho k ovládání tolik není. Jediným ovládacím prvkem je tak hlavní tlačítko na ovládacím panelu, který se nachází na kabelu. Funguje jako klasické AirPods, tudíž umí rozpoznat několik pokynů, které se mění v souvislosti s tím, kolikrát kliknete. Jedno kliknutí značí spuštění/pozastavení hudby či příjem hovoru. Dvě kliknutí posouvají písničky dopředu, tři kliknutí pak směrem vzad. Intuitivní a snadné.

Kvalita zvuku

Kvalita zvukového přednesu odpovídá ceně. Sluchátka rozhodně nehrají špatně. Kvalita přehrávání je podstatně výše, než u klasických low endových produktů za dvě/tři stovky. V porovnání s Ear Pods hrají velmi podobně, jen jsou více zaměřené na basové spektrum. Vzhledem ke špuntové konstrukci lépe izolují okolní hluk (oproti Ear Pods) a pokud vám ideálně sednou, zvukový projev vás více pohltí (opět dáno konstrukcí). Za 600, resp. 900 korun se tak jedná o slušně hrající sluchátka. Nějaký Hi-Fi zážitek ovšem nečekejte, stále jde o poměrně levné špunty.

Ergonomie

Ergonomie těchto sluchátek je stejná, jako u většiny podobných modelů. Pokud vám špuntová sluchátka nevadí, nebudete s nimi mít zásadní problém. 3 velikosti špuntů výrazně napomáhají k tomu, že si svou ideální velikost najde snad každý (jejich výměna je ovšem poměrně náročný úkon, tak se obrňte trpělivostí). Sluchátka jsou lehká a při nošení tak nehrozí samovolné vypadnutí (pokud si je správně vložíte do ucha a budete používat adekvátní velikost špuntů). Kabel je dostatečně dlouhý na to, aby vám dosáhl do kapsy. Ovladač je umístěný dostatečně blízko na to, aby se skrze něj dalo telefonovat.

Závěr

JBL T210 a T290 jsou základními modely špuntových sluchátek, které má společnost JBL v nabídce. Pokud hledáte alternativu k originálním Apple EarPods, chybu s nimi neuděláte. Zvuková stránka je nakloněna basovému spektru (jak jen to je v tomto segmentu a provedení sluchátek možné). Zvukové rozdíly mezi jednotlivými modely nejsou, výsledný výběr je tak jen na osobní preferenci použitého materiálu. Pokud vám nesedí sluchátka, co jste se svým telefonem/tabletem dostali, a zároveň vám vyhovuje onen „JBL Sound“, výše popisované modely vás rozhodně neurazí.

JBL T210 si můžete koupit zde: černé, šedé a růžovozlaté

JBL T 290 si můžete koupit zde: černé, stříbrné, růžovozlaté a champagne gold

|
2
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

mobimover_fb
Recenze programu EaseUS MobiMover Free: správa dat jednoduše
imyfone_tunesfix_Fb
Recenze programu iMyFone TunesFix: zbavte se problémů s iTunes jednoduše
Leitz adapter USB-C to USB-A FB
Leitz Complete USB-C: kvalitní a levnější alternativa originálních redukcí a kabelů od Applu
Apple TV 4K
Recenze Apple TV 4K: Plnohodnotné multimediální centrum do vašeho obýváku
Neobear AR Globe FB
Recenze Neobear AR Globe: když vám rozšířená realita představí celý svět
Apple HomePod recenze FB
Recenze HomePod – skvělý poslech s mnoha kompromisy
Klipsch R6i
Recenze Klipsch Reference R6i II: zvuk který vás bude bavit
Nimbus Photo
Recenze herního ovládače SteelSeries Nimbus: Užijte si vaše oblíbené hry z jablečných zařízení na maximum
Neobear World’s Tour omalovanky FB
Recenze Neobear World’s Tour: chytré omalovánky, které ožijí díky rozšířené realitě
Mophie Charging Base FB
Recenze Mophie Charging Base: rychlá bezdrátová nabíječka šitá na míru novým iPhonům
Marve Last
Recenze hry Marvel Strike Force: Zamiluje si ji nejeden fanoušek komiksů
aw_spigen_hoco_fb_ipouzdro
Recenze tvrzeného skla hoco. a obalu Spigen pro Apple Watch se slevovým kódem pro naše čtenáře
Bugatti Londra iPhone X brown FB
Bugatti Londra: kvalitní a dvakrát levnější alternativa k originálnímu koženému obalu od Applu
qnap-ts453bt3-fb
Recenze QNAP TS-453TB3 – možnosti špičkové konektivity
Shadowgun Legends
Zahráli jsme si Shadowgun Legends. Jak tento dlouho očekávaný titul dopadl?
Neobear Popup Zoo FB
Recenze Neobear Popup Zoo: když rozšířená realita učí děti základy angličtiny a přírodovědy
Extremne odolny obal FB 1
Tank mezi obaly. S tímto pouzdrem přežije váš iPhone i ty nejextrémnější podmínky
iWant Type-C Pro Hub FB
Recenze iWant Type-C Pro: tohle je ten nejpraktičtější hub pro MacBook Pro
Leitz