Zavřít reklamu

Apple otevře svou novou prodejnu Apple Store v zajímavé historické budově přímo ve Washingtonu. Nový Apple Store by měl kromě toho, že bude splňovat normy prodejen nové generace, které vymyslela Angela Ahrendts spolu s Jony Ivem nabízet také prostor označovaný jako Today at Apple. V tomto místě se konají koncerty, workshopy, přednášky a různá školení. Stejně tak se zde živě vysílají představení nových produktů a konference jako je WWDC.

Součástí nového konceptu prodejen je samozřejmě co největší využití přírodního světla, rostlin a všechny nové Apple Store prodejny jsou poháněny 100% z obnovitelných zdrojů energie. Carniege Library, jak se budova jmenuje bude změněna jen v interiéru a a podle mluvčího Applu se nijak nezmění její vzhled a i vnitřní prostory budou změněny skutečně jen minimálně aby došlo k zachování historického charakteru. „Zjistili jsme, že velké a výrazné loga na historických budovách velmi nefungují, takže se většinou snažíme najít méně nápadné způsoby jak lidem říci, že je v nich Apple Store,“ uvedl designový manažer pro maloobchod Applu B.J. Siegel.

Apple ještě v současné době čeká na finální schválení ze strany vedení města, zdá se však že jde již jen o formalitu. Není však zřejmé, kdy se nového Apple Store dočkáme, ovšem vzhledem k minimální nutnosti měnit budovu a její vnitřní prostory nebude vybudování samotného obchodu dlouho trvat a je pravděpodobné, že letos před Vánoci si již zákazníci v tomto obchodě nakoupí.

imrs.php
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: washingtonpost.com

Související články

Dnes nejčtenější