Zavřít reklamu

Poslední změny v jailbreak komunitě se udály v lednu, kdy hacker Luca Todesco vydal svůj Yalu jailbreak pro iOS 10.2 a později jej rozšířil i pro další zařízení. Od té doby ale bylo ticho po pěšině a s příchodem nového Apple File Systemu (APFS) v iOS 10.3 se předpokládalo, že se jailbreaku pro nové verze systému jen tak ani nedočkáme. Podle nových zpráv to ovšem vypadá, že jsme podcenili schopné hackery, protože Pangu se krátce pochlubili jailbreakem pro iOS 10.3.1.

Na čínské technické konferenci Janus totiž tým několika členů z uskupení Pangu ukázal funkční demo jailbreak iOS 10.3.1, tedy pro v současné době nejnovější systém pro běžné uživatelé, který již běží na APFS. Konference byla čistě soukromá a zúčastnit se jí mohli skutečně jen významní lidé z oboru. I přesto z ní ale unikla informace a snímky týkající se připravovaného jailbreaku, který je momentálně ve fázi vývoje. O únik se postaral prominentní postava v jailbreak scéně a bezpečnosti iOS, Min Zheng, který fotografie sdílel na čínské sociální síti Weibo.

Z prvního snímku je patrné, že Pangu demonstrují jailbreak iOS 10.3.1 na iPhonu 7, pro který ani po několika měsících vývoje není dostupný již výše zmíněný Yalu jailbreak iOS 10.2. Jiný účastník konference na svém Twitteru zveřejnil krátké video zachycující prezentaci jailbreaku. Stejná osoba pak uvedla, že spolupracují se společností PP Assistant a pokud vše dobře dopadne, tak jailbreak iOS 10.3 až iOS 10.3.1 spatří světlo světa do týdne. Podle potvrzení bude jailbreak kompatibilní se všemi 64bitovými iOS zařízeními.

Pokud vás tedy jailbreak láká a jste momentálně zaseknutí na iOS 10.3.1, protože downgrade na nižší systém už není možný, pak příští týden, kdy pravděpodobně Apple vydá iOS 10.3.2, neaktualizujte. Samozřejmě bude nějakou dobu možné se vrátit zpět na iOS 10.3.1, ale Apple se pravděpodobně bude snažit znemožnit downgrade co nejrychleji to půjde, aby uživatelům znemožnil přechod na nižší verzi systému v momentě, kdy Pangu vydají svůj nový jailbreak.

iOS 10.3.1 jailbreak FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

zdroj: idropnews

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější