Zavřít reklamu

Chytrý reproduktor Applu se jistě neprodává zcela podle očekávání a tak se zdá, že bychom se brzy mohli dočkat HomePodu ve značně levnější variantě. Podle společnosti Sina chystá Apple nový HomePod za cenu 199$. Společnost Loveios dále upozorňuje, že Apple už jedná s MediaTekem, jakožto dodavatelem, ohledně nadcházející verze. Nejzajímavější je ovšem informace, podle níž by nové zařízení mělo spadat pod značku Beats.

Z čeho tak analytici usuzují? Je to vcelku jednoduché. Apple v červnu minulého roku představil AirPlay 2. Novinka by přijít v iOS 11.4 a přinese možnost ovládat skrze iOS zařízení více reproduktorů naráz prostřednictvím Ovládacího centra. To by znamenalo možnost pustit jednu či více skladeb z více reproduktorů nebo Apple TV zároveň. Samozřejmostí je regulace a jiná úprava hlasitosti nebo stylu přehrávání. Apple v minulosti oznámil, že AirPlay 2 bude dříve nebo později kompatibilní i se zařízeními z divize Beats. A právě tímto prohlášením mohl nenápadně naznačit svá zadní vrátka, kterými se bude ubírat, když se HomePod 1. generace nebude prodávat zcela podle plánu.

Co se pak týče vlastností nového HomePodu, ty budou vycházet z jeho první generace. Reproduktor bude sice zřejmě bez Siri, jelikož tahle premíová funkce by měla být i dále výsadou hlavní vlajkové lodi  HomePodů, o svůj perfektní zvuk však levnější HomePod nepřijde.

Detailní pohled na budoucí generaci HomePodu:

Informaci, dle které by nový reproduktor měl nést název Beats, je ale třeba brát s velkou rezervou. Kupříkladu minulý měsíc se čínští analytici přiklonili k názoru, že Apple plánuje vydat v druhé polovině letošního roku levnější verzi Homepodu bez Siri. O Beats nepadlo ani slovo. Odpověď na otázky poskytne tedy až Apple při případném oficiálním představení.

Snížit cenu HomePodu by mohl být jistě dobrý tah. Při jeho současné ceně 349$ se ho za první čtvrtletí prodalo 600 000 kusů. Jistě to není úplně špatné číslo, mnohem lépe ale své chytré reproduktory prodává například Amazon.

homepod fb

Dnes nejčtenější

.