Siri prý zaostává za ostatními inteligentními hlasovými asistenty

V loňském roce Google představil digitální asistentku pro domácnost Google Home. Stačí říct, co potřebujete vědět, a Google Home vám okamžitě odpoví. Dalším hráčem na poli je Bixby od Samsungu, který byl představen teprve nedávno společně s Galaxy S8. Samsung uvedl, že Bixby bude zakomponovaný přímo do aplikací, a tak dokáže ovládat jakoukoliv část aplikace. Amazon má svou Alexu, která je dostupná v mnoha zařízeních a je vnitřní inteligencí chytrého reproduktoru Echo. A Microsoft má Cortanu, která se v mnohém podobá Siri.

Siri-ad-agency-study

Digitální osobní asistenti jsou všudypřítomní, přičemž právě Siri od Applu odstartovala tento obrovský boom. Nicméně reklamní agentury Mindshare a J. Walter Thompson zveřejnily studii, ze které vyplývá, že hlasová asistentka cupertinské společnosti zaostává za ostatními.

Apple je v této oblasti průkopníkem, přičemž v roce 2011 představil Siri. Nicméně nyní je cupertinská společnost vnímána spíše tak, že v tomto segmentu zaostává. I když je Siri integrovaná i do Apple Watch a AirPods, nemá tak dokonalou schopnost strojového učení jako konkurenti.

V rámci studie společnosti sesbíraly názory více než jednoho tisíce majitelů chytrých telefonů. Výsledky studie ukazují, že uživatelé používají digitálního osobního asistenta, protože je to rychlejší, vhodnější a jednodušší. Dokonce někteří respondenti naznačili, že používají inteligentního asistenta, protože je to zábava.

Siri-ad-agency2

Nicméně osobní asistenti mají i určité nevýhody, například 22 procent respondentů uvedlo, že by se cítili trapně, kdyby mluvili na asistenta na veřejnosti. Podle výsledků by měla být vylepšena personalizace a měla by být zajištěna vyšší úroveň inteligence. A asi jedna třetina uživatelů smartphonů se těší na to, až bude hlasový asistent předvídat, co potřebují.

Společnost Apple uvedla, že se zaměřila na vývoj Siri, a tak doufejme, že brzy bychom se mohli dočkat pozoruhodného vylepšení.

siri fb

Zdroj: iPhoneHacks

Leitz

Diskuze

  Tomáš Mertl

  Neumi cesky, tak je nepouzitelna, i kdyby byla chytrejsi nez Einstein.

  Reagovat
  Patrik Dermek

  Hele rikam ji jmena po cesky a jde to napohodu 🙂 ty sms jsou uz horsi no

  Reagovat

  Diktováni v češtině funguje tak proč s tím otravovat Siri která to neumi

  Já ji zkoušel kdysi v začátcích, jak je na tom dneska nevím. Českým jménům nerozuměla ani omylem, takže dovolat se s její pomocí komukoli bylo marné zkoušet. A taky jsem jí zakázal přístup k polohovým datům, protože na dotaz kolik je hodin napřed zkoumala moji polohu, aby odpověděla správně podle časového pásma.

  Tak to je vas tady asi 5 lidi co slysim,ze vubec nejakou asistentku pouzivaji 🙂 telefon ma tak rychle zkratky na vytaceni,ze nez siri probudim,tak uz davno zvoni telefon na druhe strane.. a k cemu jinemu Ti siri atd je? 80% lidi to pouziva jen aby se zasmal sam sobe ,jak valci s anglictinou 🙂 akorat to zere baterku a zabira misto v telefonu 🙂 bezny uzivatel pise sms stejne prstama.. duvod je jeden : kazdy pouziva svoje slovicka a opravovat kazde druhe slovo po diktovani mi prijde trosku zdlouhave 😉

  Reagovat
  Kuba Laštůvka

  Je fakt, že ve většině případů jí nedochází spojitost mezi aktuálním a předchozím dotazem, prostě ten předchozí ignoruje, jako by nebyl. A když vidím, co umí ostatní hlasoví asistenti, tak bych se ani nedivil, kdyby na tom byli opravdu lépe.

  Reagovat

  Siri je neskutečně tupá. Mají tam opravdu co dodělávat, netuším jak si stojí konkurence, nicméně Siri používám denně, otevírám si s ní garáž. Po tuď to zvládá dobře, no a pak si s ní cestu do práce povídám (samozřejmě v EN).
  Příklad:
  Já „Siri, kdo je můj syn?“
  Siri „David“
  Já „Kdo je moje dcera?“
  Siri“ David“
  Já „Né Siri, moje dcera je Alena“
  Siri „Já vím“.
  Já „Dobře Siri, kdo je má dcera?
  Siri „David“
  Já „Siri, kdo jsou moje děti?“
  Siri „David a Alena“
  Já „Kdo je má dcera?“
  Siri „Alena“
  Já „Kdo je můj syn?“
  Siri „Alena“
  Já „Siri, jsi blbá“
  Siri „Snažím se ti pomoct.“

  Přitom to tam zadaný má, že syn je David a dcera Alena, ale prostě to nemaj provázaný, a takovejch triviálních věcí jsou tam mraky. Příjde mi, že v Applu vývojovej team Siri vůbec nespolupracuje s ostatníma a do systému je to neskutečně špatně implementovaný.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz