Zavřít reklamu

Včera večer se na webu objevil velmi zajímavý článek. Sepsal ho Daniel Dourvaris a můžete ho najít zde. A o čem že v něm vlastně šlo? Detailně popsal situaci, během které mu shořel jeho dva roky starý MacBook Pro (Early 2015 model). Vše trvalo jen několik desítek sekund a následky na zařízení jsou fatální. Majitel odešel ze středně těžkými popáleninami a mohl být v podstatě rád za to, že mu nevyhořel celý byt. Co se vlastně stalo?

Jak popisuje na svém mikroblogu, jedno odpoledne prostě ležel v posteli a pracoval na svém Macu. Ten se najednou z ničeho nic vypl, načež se ho pokusil Daniel znovu zapnout. Během několika sekund se ze zadní strany notebooku začalo objevovat syčení, následoval bílý kouř a poté zárodky malých plamenů.

Okamžitě tak vstal z postele s tím, že musí MacBook Pro odnést do koupelny, kde má dlaždice a nehrozí požár. Po necelých deseti sekundách musel Mac upustit, jelikož mu začalo hliníkové tělo pálit prsty na rukou. Po pádu nastala rána a ze zařízení vytryskly plameny a obří oblaka dýmu. Vše trvalo ještě několik minut…

Na snímcích níže můžete vidět, co za explozí stálo. Vadný článek lithiové baterie, který s sebou do křemíkového nebe odnesl celý zbytek počítače. Nejhůře dopadla právě postižená strana notebooku, kde se speklo všechno, co se nacházelo okolo. David prý čekal hodinu na to, až celý stroj vychladne. Mám takový pocit, že o této zprávě v následujících dnech ještě uslyšíme.

macbook pro exploded (8)

Zdroj: Medium.com

Dnes nejčtenější

.