Zavřít reklamu

Skládací smartphony jsou sice zatím doménou jen několika málo společností v čele se Samsungem či Huaweiem, za pár let bychom se jich však měli dočkat v mnohem větší míře. Práce na nich totiž skrze patentové přihlášky či různé další indície nepřímo přiznalo relativně velké množství společností, mezi kterými nechybí ani Apple. A jelikož je právě ten mnohými označován stále označován za inovátora, ohebné produkty z jeho dílny by měly dorazit již poměrně brzy. 

Podle nové zprávy analytické společnosti UBS, jejíž zdroje se řadí mezi ty spolehlivější, práce na ohebných iPadech a iPhonech probíhají na plné obrátky. První ovoce by mohl Apple sklízet už příští rok, avšak o něco pravděpodobnější se zdá spíše rok 2021, jelikož je možné, že si společnost raději nechá déle času na potřebné testy, aby do světa nevypustila žádný paskvil. Zdroje analytiků též naznačují, že jako první bychom se měli dočkat ohebného iPadu a až poté iPhonu. Na tabletu by si totiž mohl Apple technologii řádně otestovat i v ostrém provozu a podle toho pak namyslet další kroky – tedy nasazení stejné technologie jakou budou disponovat iPady do iPhonů, nebo zdokonalení této technologie a nasazení až její modernější verze. 

Cena překážkou?

Velký otazník visí nad cenou. Ta je totiž u stávajících ohebných smartphonů skutečně vysoká a ani u produktů od Applu tomu velmi pravděpodobně nebude jinak. To by ale nemuselo být podle analytiků žádnou velkou překážkou, jelikož podle jejich průzkumu jsou jablíčkáři za ohebný smartphone ochotni připlatit o poznání více než uživatelé androidích telefonů. Zatímco ti by měli dát navíc 400 až 500 dolarů, jablíčkáři by klidně ke stávající ceně iPhonů přihodili i 600 dolarů, což je pro Apple velmi dobrá zpráva.

Uvidíme, jak se tedy budou ohebné smartphony vyvíjet v následujících týdnech a měsících a především pak, jaké informace se dozvíme z úniků o ohebných iPhonech a iPadech. Faktem sice je, že na pohled je tato novinka skutečně velmi zajímavá, reálné využití může být ale mizivé – minimálně tedy se současným řešeným softwarů. Pokud by se ale Applu podařilo vytvořit spolehlivý ohebný produkt, kterému by na míru ušil dokonalý operační systém využívající veškeré jeho přednosti, mohl by se stát v tomto odvětví udavačem trendů. 

Související články

Dnes nejčtenější

.