Zavřít reklamu

V posledních několika týdnech můžeme sledovat, jak akcie Applu rostou. Děje se tak v podstatě už od podzimu, v posledních týdnech je ovšem růst nejmarkantnější. Jedním z důvodů pro tento růst jsou zcela jistě ekonomické výsledky společnosti za rok 2016 a výhledy do budoucna. Prodeje iPhonů neustále rostou, stejně tak jako příjmy ze služeb s platformou spojených. Na základě těchto pozitivních zpráv tak akcie Applu rostou, a to do doposud nepoznaných výšin. A bylo to právě včera, kdy se hodnota akcií Applu dostala téměř na historicky nejvyšší hodnotu v dlouholeté historii společnosti.

Včera se po otevření trhů vyšplhaly akcie Applu na neuvěřitelných 133,68 amerických dolarů za jednu akcii. Hodnotě akcií pomohl finanční dům Goldman Sachs, který zvýšil předpoklad pro hodnotu akcií. V době psaní zdrojového článku se hodnota jedné akcie pohybovala na 133,68 dolarech. Nejedná se ovšem o historicky nejvyšší hodnotu. Nejvíce hodnotné akcie byly 28. dubna 2015, kdy se cena jedné akcie pohybovala na 134,54 dolarů. Jednalo se ovšem o jednorázový skok během dne, který se udržel jen několik hodin.

Současná hodnota akcií by měla být stabilnější a predikce jsou takové, že bude ještě dále růst. Goldman Sachs zvedlo své předpoklady hodnoty akcií Applu ze 133 na 150 dolarů za akcii. Zejména pak díky obrovským očekáváním, které jsou spojené především s plánovaným iPhonem 8. Letošní rok by měl být pro Apple obecně velmi produktivní. Dočkat bychom se měli aktualizací všech produktových řad, od telefonů, přes tablety, hodinky po všechny počítače.

Apple peníze

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.