Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 28.1.2016 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: Mac, Vše o Apple Komentářů: 4

macbookpro-15-retina-select-2013Intel včera potichu oznámil ceny procesorov Skylake, čo je ďalší náznak toho, že už čoskoro začne predávať procesory, ktoré sa objavia aj v nových MacBookoch. Tie by však Apple nemal predstaviť naraz, ale začne ich postupne oznamovať v priebehu roka a to hlavne kvôli problémovej dostupnosti procesorov Skylake určených pre 15″ MacBook Pro Retina. Vďaka tomu by mal mať Apple podobný harmonogram ako pred rokom a zatiaľ čo nový 12″ MacBook a 13″ MacBook Pro s Retina displejom sa začne predávať koncom marca/března alebo začiatkom apríla/dubna, tak 15-palcový model poputuje do predaja až v priebehu tretieho štvrťroka, teda v priebehu leta podobne ako pred rokom.

Ak by Apple začal predávať prvé tohtoročné MacBooky na jar, znamenalo by to, že ich predstaví na marcovom evente po boku iPhone 5se, Apple Watch a iPadu Air 3, vďaka čomu nás čaká pomerne obsiahly event. Nie je však vylúčené ani, že spoločnosť odloží ich oznámenie na WWDC, kde zvykla v minulosti predstavovať nové MacBooky po boku nových systémov. Ak by sa spoločnosť rozhodla pre takéto oznámenie, mohla by oznámiť oba modely MacBooku Pro na WWDC s tým, že menší model by začala predávať okamžite a väčší model by sa dostal do predaja s odstupom času. Všetky tri notebooky by mali obdržať výkonnejší hardvér a taktiež podporu pre nový štandard Thunderbolt 3.0 využívajúci konektor USB-C. Nové modely MacBook Pro by tiež mohli ponúkať tenšie telo.

MacBook 2015 FB


*Zdroj: DigiTimesReklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. treysand


  28. ledna, 2016 | 21:51
  0 Pulses

  K macbook pro 15 :

  Tady se ale zapomíná na jednu podstatnou věc. Apple má od intelu procesory dřív a některé dokonce na zakázku jenom pro apple.

  Takže ty procesory má apple určitě už nějaký pátek k dispozici.

  Minulý rok, byl problémový v tom, že apple čekal jestli se intel rozhoupe s broadwellama. Nerozhoupal tak pak vydal v květnu nový model. Protože od roku 2013 Macbook Pro 15 používá Haswell procesor. Kdežto minulý rok 13ctka dostala Broadwell protože byl dostupný.

  Teď je spíš otázka jestli ho představí teď (větší pravděpodobnost k přihlednutím ke statistice intervalů mezi vydávání nových modelů). A nebo si to celý nechá na WWDC.

 2. treysand


  28. ledna, 2016 | 22:02
  0 Pulses

  Průměrně vychází Macbook Pro 15 po 227 dnech od roku 2006. A jenom jednou v historii bylo to, že by na mid by příchazel další mid.

  Z 16 modelů představovaly :

  jenom 4x v létě 15ctku
  7x na jaře
  5x na podzim

 3. Rakneed


  29. ledna, 2016 | 9:13
  0 Pulses

  Nevíte jak je to s Macbooky air 13^ s retimou, páč ja na ně čekám jak na spásu.

 4. Lilblack


  29. ledna, 2016 | 9:32
  0 Pulses

  noo, vcera sem objednal
  novej macbook pro 13 retina tak nevim jestli nelitovat?

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama