Zavřít reklamu

V čase, kedy nikto nevie ako si poradí spoločnosť Apple bez svojho zakladateľa, sa objavujú mnohé otázky týkajúce sa práve budúcich produktov tejto spoločnosti. Ako si však všímame, Apple sa snaží zostúpiť zo svojho trónu a pokúsi sa prispôsobiť svoje zariadenia pre všetkých, ktorí o to majú záujem. Najnovšie sa tak stretávame s rumorom, že Apple údajne testuje 13-palcové dotykové displeje, ktoré údajne uvidíme v najväčšej verzii tabletu iPad. Bude sa ale skutočne jednať o iPad?

Ako som vyslovil už v onom článku, osobne zastávam názor, že sa Apple pokúsi prispôsobiť svoje počítače potrebám trhu. Počítače, a najmä notebooky, čoraz častejšie prichádzajú s vlastnými dotykovými displejmi, čím sa z nich stávajú hybridy počítaču a tabletu. Ešte ďalej zachádzajú pritom spoločnosti Microsoft a Samsung, ktoré vyrábajú také tablety s Windows 8, ktoré je možné bezpečne oddeliť od klávesnice a používať bez nej. Teraz sa však zdá, že Apple pripravuje tiež takýto istý produkt, a pokiaľ všetko pôjde podľa plánu, na trhu ho uvidíme už v priebehu budúceho roku. Aký však ponesie tento produkt názov? iPad Pro? MacBook Touch? Alebo úplne iný?

mac_touch1

Nech už je pravda akákoľvek, zastávam práve ten názor, že sa bude jednať o plnohodnotného nástupcu MacBook Air. Konieckoncov, operačný systém OS X začína ponúkať veľké množstvo aplikácií, ktoré boli doteraz dostupné iba pre iOS, a naopak, iOS začína ponúkať aplikácie, ktoré boli doteraz dostupné iba pre OS X. Navyše v cenovej relácii MBA môžeme nájsť množstvo hybridov, ktoré kombinujú tablet a notebook, a zároveň ponúkajú hardvér na úrovni MacBook Air. Niečo ale Apple určite chystá, a jeho patent to potvrdzuje. Už na jar získal Apple patent na MacBook s odnímateľným displejom, vďaka ktorému by sa počítač vzápätí zmenil na tablet iPad. Prečo by práve Apple mohol urobiť dieru do sveta hybridov, keď také zariadenia už existujú? Jednou z vecí, ktoré u Apple dominujú, sú názvy produktov. Nielen, že sú jeho produkty jednoduché, ale navyše ponúkajú veľmi jednoduchý názov, vďaka ktorému sa podarí zapamätať si názov celej odrody počítačov. MacBook Touch znie totiž omnoho jednoduchšie ako ASUS Transformer Book Trio alebo Dell XPS12. Tým však nechcem menované produkty očierniť. Práve naopak, ak by som mal záujem o kúpu hybridného stroja, určite by som si vybral spomínanú mašinu od Dellu.

Od Apple ako od inovátora by som však čakal, že jeho 1000-eurový prístroj dokáže ponúknuť dokonalú súhru oboch operačných systémov, OS X aj iOS. V takom prípade by dotykový prístroj zrejme ponúkal novú verziu operačného systému OS X, ktorá by zároveň zaručila kompatibilitu s aplikáciami, ktoré pôvodne vyšli pre platformu iOS.

patent-hybrid
*Zdroj: weiphone.com

Související články

Dnes nejčtenější

.