Zavřít reklamu

The Wall Street Journal s odvolaním na priemyselné zdroje tvrdí, že Apple údajne testuje prototypy obrazoviek pre dve nové zariadenia. Konkrétne by sa malo jednať o väčšie modely zariadení iPhone a iPad, ktoré uvidíme na trhu niekedy v priebehu roku 2014. V prípade iPhone by sa malo jednať o obrazovku väčšiu ako 4 palce, zatiaľ čo v prípade iPadu sa Apple pohráva s myšlienkou 12,9-palcového giganta.

Na druhú stranu je to skoro akoby si šiel Lebron James zahrať golf a denník uviedol, že sa legendárny basketbalista hodlá venovať kariére profesionálneho golfistu. Apple totiž testuje desiatky produktov, ktoré nakoniec nikdy neuzrú svetlo sveta, a práve obrovský iPad môže byť jedným z nich. Aj keby totiž Apple takýto produkt testoval, je len veľmi nepravdepodobné, že by sa rozhodol podporovať fragmentáciu systému iOS. Miesto toho si myslím, že práve 12,9-palcový tablet, ak vyjde, bude spadať pod rodinu produktov Mac, a potenciálne by mohol v budúcnosti nahradiť MacBook Air. Samozrejmosťou by bola teda prítomnosť procesorov od Intelu a podpora systému OS X.

Omnoho pravdepodobnejší mi príde veľký iPhone. V súčasnosti ľudí zaujíma najmä veľkosť displeju a práve toto je jeden dôvod, prečo Apple stráca zákazníkov. Telefón s neznámou uhlopriečkou by sme mali uvidieť možno už v prvých mesiacoch roku 2014, pokiaľ sa opierame o doterajšie špekulácie. Apple by zároveň odpovedal na marketingovú stratégiu Samsungu. Aj vďaka snahe Samsungu o najväčší počet zákazníkov poklesol podiel iPhone na globálnom trhu iba na 17,9%, zatiaľ čo podiel Samsungu stúpol na 33,1%. Apple aj napriek tomu stále dominuje na poli tabletov, ale ani tam nevidíme veľmi ružové čísla. Podiel Applu v prvých mesiacoch roku 2013 klesol z 58,1% na 39,6%, podľa štatistík spoločnosti IDC.

Zdroje zároveň uviedli, že výroba telefónov iPhone na rok 2013 je v plnom prúde a ak pôjde všetko podľa plánu, Apple bude schopný expedovať prvé objednávky už na konci augusta/srpna. Oba telefóny budú dostupné v niekoľkých farebných variáciách.

ipadmini-web
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

*Zdroj: online.wsj.com

Související články

Dnes nejčtenější