Zavřít reklamu

Jestli se něco Applu u jeho MacBooků dlouhodobě nedaří, jsou to bezesporu klávesnice. Motýlkový typ, který je využíván již od roku 2016, je totiž velmi náchylný na poruchy, které mohou způsobit byť jen nepatrná smítka pod mezi klávesou a počítačem. Apple sice tuto klávesnici již několikrát vylepšil ve snaze zvýšit její odolnost, avšak stoprocentních výsledků nedosáhl. Poslední generaci motýlkové klávesnice uvedl před pár týdny spolu s MacBooky Pro (2019) jako nejodolnější z dosavadních verzí a právě tu nyní použil i u včera představených MacBooků Air a základního MacBooku Pro. Problémy s klávesnicemi by tak měly teoreticky tyto stroje sužovat méně často než jejich předchůdce. 

Nový MacBook Pro se od svých předchůdců neliší: 

Když Apple 21. května letošního roku světu skrze tiskovou zprávu představil upgradované MacBooky Pro pro letošní rok, jako jednu z jejich předních devíz vyzdvihoval právě vylepšenou klávesnici. Na tu měl dle svých slov využít zcela nový materiál, který by měl eliminovat problémy spojené s nečistotami pod klávesami. Po rozebrání se následně ukázalo, že novým materiálem je zřejmě nylon, který pokrývá i větší část klávesového mechanismu, zatímco u klávesové generace pro rok 2018 to byl polyacetylen. Zdánlivě nepatrný upgrade však alespoň podle prvotních testů přinesl své ovoce, jelikož je tento typ klávesnice o poznání těžší vyřadit z provozu – avšak bohužel stále ne nemožné. 

Změna na dohled?

Jelikož je klávesnice jednou z nejdůležitějších součástí laptopu, je jasné, že Apple čelí za její poruchovost ostré kritice ze strany jeho uživatelů. I kvůli tomu proto začal podle analytika Ming-Chi Kua pracovat na novém typu nůžkové klávesnice s prvky motýlkové, kterou by rád nasadil do MacBooků v nejbližších letech. Prvním “pokusným králíkem” by měl být v tomto ohledu MacBook Air, který by měl následovat model Pro. Oba stroje by se měly novinky dočkat již v letošním či příštím roce. Zda tomu tak skutečně bude však ukáže až čas, jelikož žádné oficiální potvrzení ze strany Applu jako již tradičně neproběhlo. 

Rozebrana klavesnice MacBooku Pro 2019

Související články

Dnes nejčtenější