Zavřít reklamu

Asistent Wi-Fi iconPřibližně před týdnem jsme psali o kuriózním případu, kdy student zažaloval Apple, protože nová funkce v iOS 9 s názvem Asistent Wi-Fi  mu spotřebovala neuvěřitelných 144GB dat za 2000 dolar (přibližně 50 000 Kč). Ke konci října minulého roku pak několik uživatelů podalo také na Apple žalobu za funkci Asistent Wi-Fi a stěžovali si v podstatě na to samé. Apple se proto rozhodl jednat a nově vám v iOS 9.3 ukáže, kolik dat vám Asistent Wi-Fi spotřeboval, tudíž si snadno ohlídáte, zda se vám vyplatí či nikoli.

Ke statistikám spotřeby se dostanete na iOS 9.3 v Nastavení –> Mobilní data a poté je potřeba sjet úplně dolů, kde přímo vedle přepínače pro vypnutí/zapnutí funkce uvidíte spotřebovaná data. Pokud máte nízké FUP a často se připojujete třeba na školní Wi-Fi, tak si funkci raději vypněte, protože při častém přesouvání po budově se může snadno stát, že budete mít slabý Wi-Fi signál a funkce se aktivuje.

Apple po stížnostech na funkci pár týdnů po představení iOS 9 vydal vysvětlil, jak Asistent Wi-Fi v iOS 9 funguje. Největším problémem ale stále je, že funkce je ihned po nainstalování systému nebo aktivování nového iPhonu automaticky zapnutá a uživatel o tom mnohdy ani neví. Až při vyčerpání všech dat pak zjistí, že je funkce Asistent Wi-Fi zapnutá a spotřebovává mu příliš mnoho dat.

Čtěte další články o iOS 9.3:

Asistent Wi-Fi iOS 9
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín
Asistent Wi-Fi
Zdroj: Redakce Letem světem Applem - Apple magazín

Související články

Dnes nejčtenější