Galerie: další 4 novinky v iOS 9.3

iOS 9.3Před 24 hodinami vydal Apple nové beta verze všech svých systémů, tudíž i iOS 9.3, který přináší spoustu zajímavých novinek. O většině z nich jste si mohli přečíst už včera a ta nejzajímavější je rozhodně Noční režim, o kterém si můžete podrobně přečíst zde, kde se dozvíte i to, která zařízení ho podporují. Nicméně při testování beta verze během dnešního dne jsme narazili na pár dalších novinek, které jsme ve včerejším článku nezmínili, tak se na ně pojďme podívat.

Větší novinkou, která určitě stojí za zmínku je nová možnost duplikovat fotografie v aplikaci Fotky. Na iPhonu 6s je navíc možné při duplikování Live Photos zvolit, zda se má fotografie duplikovat jako Live Photos nebo jen jako statický obrázek. Touto funkcí zabil Apple hned aplikací v App Storu, které zmíněnou funkci nabízely a od vydání iOS 9.3 budou tak zbytečné.

Aplikace iBooks se dočkala funkce iCloud for iBooks, která funguje podobně jako iCloud Photo Library. iCloud for iBooks umožňuje synchronizovat PDF a další soubory, které do iBooks přidáte mezi Macem, iPadem a iPodem touch, což přijde vhod zejména těm, kteří používají iBooks pro čtení PDF například na materiály do školy.

Aplikace Poznámky kromě možnosti zamknout poznámky heslem nebo Touch ID nabízí v nastavení možnost seřazení poznámek a také další nastavení pro zaheslování obsahu v poznámkách (zda chcete využívat Touch ID či nikoliv,  změnit heslo, resetování hesla).

Siri se ještě kromě Hebrejštiny naučila Finštinu a Malajštinu. Češtinu byste hledali marně, ale vzhledem k příchodu Apple Watch na náš trh se rozzážila jiskra naděje, že bychom se jí snad už brzy mohli dočkat.

Pro majitele nového iPhonu 6s a 6s Plus je jistě dobrou zprávou, že v iOS 9.3 se dočkají nových gest pro 3D Touch displej. Apple přidal nové zkratky pro aplikace App Store, iTunes Store, Kompas, Počasí, Akcie, Zdraví a hlavně pro ikonu Nastavení, kde je možné rychle přejít do nastavení pro Wi-Fi, Bluetooth, Baterie a Tapety. Nabídka se samozřejmě nedá upravovat a tak je škoda, že vývojáři v Applu raději nepřidali zkratku pro Mobilní data. Galerii zkratek můžete vidět níže. Prozatím není všechno lokalizované do češtiny.

iOS 9.3 novinky 10 iOS 9.3 novinky 9
iOS 9.3 novinky 8 iOS 9.3 novinky 5


iOS 9.3 novinky 2 iOS 9.3 novinky 4
iOS 9.3 novinky 1 iOS 9.3 novinky 7
iOS 9.3 novinky 3 iOS 9.3 novinky 6

iOS 9.3 novinky 11


iOS 9.3 novinky

|
12
Leitz

Diskuze

  nechápu, proč nedají možnost úpravy control center dle preferencí uživatele. to přepínání mob. dat je zdlouhavý proces. když ne takhle, tak minimálně přes 3d touch u nastavení. uvítal bych to víc, než „rychlejší“ nastavení tapety…

  Reagovat

  Malaizie, Finsko, Izrael. Tři země kde ma podporu nové siri? Tři sťaty který nejsou co do velikosti do počtu obyvatel konkurenční pro českou republiku, tak kde máme mi českou siri? Když uz se dává siri i do daleko menších zemi? To me fakt štve ?

  Reagovat

  Malajsie: 3x více obyvatel a překvapivě hodně jich používá iPhone.
  Finsko je sice třikrát větší, má polovinu obyvatel, ale mnohem více uživatelů iPhone.
  Izrael má podobný počet obyvatel, nicméně iPhone je tam tak běžný, jako u nás androidy za 4 tisíce.
  No a posledním zásadním faktem je to, že naučit stroj rozumět jednomu ze dvou nejtěžších (používaných miliony lidí) jazyků na světě, je přeci jen dost složitá věc.
  Musíme se smířit s tím, Čeština/Slovenština budou vždy až ke konci 🙁

  Reagovat

  Spousty novinek jsem uvítal,jen tak dál. Koukat jak lidé pořád řeší, že by se jim hodil vypínač na data to nechápu.Kolikrát to za den vypínáte a zapínáte? Vždyť vypnutí je na 3 klikutí+ odemknutí, tudíž 3 sekundy max když je to tedy potřeba. A pokud to pořád někdo zapíná a vypíná aby si ušetřil pár MB z těch svých 100MB u tarifu tak to je opravdu opruz.

  Reagovat

  JajaPv: souhlas. Nejaka „zkratka“ pro data, to se na ceskych forech resi uz leta.. Mozna to vyzni hloupe, ale opravdu potrebuju u telefonu za 20k resit par MB?
  Navic v nastaveni je moznost upravit si jake apps maji mobilni data vyuzivat..
  A za dalsi.., vzhledem k tomu jak dnes kazdy ovlada mobilni telefon, tak zap/vyp dat je opravdu otazka par vterin.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz