Zavřít reklamu

Mobile data iconJedno uživatelům s Androidem trochu závidím – mohou si nastavit ovládací centrum podle svého a přidat si například mobilní data nebo jiné ovládací prvky do panelu, odkud funkci okamžitě zapnou. Na iPhonech totiž máme předem jasně předurčené, co po vysunutí roletky ze spodní části displeje budeme v ovládacím centru mít a nelze to v základním systému změnit. V současnosti zde najdeme Letový režim, Wi-Fi, Bluetooth, Nerušit a Zámek obrazovky. Ale kde jsou mobilní data? Ty tu jednoznačně chybí a mnoho uživatelů by si je v ovládacím centru přálo mít víc, než cokoliv jiného.

Samozřejmě, že dokonce i na iOS je možné si mnoho nastavení upravit, ale je k tomu potřeba jailbreak. Díky tomu si pak ze Cydie stáhnete potřebný tweak a do ovládacího centra si pak můžete přidat téměř cokoliv, včetně vytouženého přepínače mobilních dat. Jenže jailbreak je tak trochu nebezpečný, mnoho uživatelů se do něho nechce pouštět a na nejnovější systém iOS 8.3 ani není dostupný. Jak tedy zapínat data, aniž byste museli do nastavení a zároveň nemuseli mít jailbreaknutý telefon? Existuje způsob, ale má své podmínky.

1. Aktivujte si Siri (Nastavení –> Obecné –> Siri)
2. Jazyk nastavte na Angličtina (Velká Británie)
3. Podržte domovské tlačítko dokud se neaktivuje Siri a vyslovte „Turn on mobile data
4. Pokud budete chtít data vypnout, pak použijete frázi „Turn off mobile data

Nezapomeňte, že musíte mít správnou výslovnost, jinak Siri nepozná, co po ní chcete. Dále je nutné během zapínání dat být připojeni k Wi-Fi, jelikož Siri pracuje jedině v případě, kdy jste připojeni k internetu, jelikož se váš dotaz respektive požadavek posílá na server Applu k vyhodnocení. Při vypínání mobilních dat už nemusíte být připojeni k Wi-Fi, jelikož jste připojeni k datům skrze operátora, a tak se požadavek pošle díky mobilnímu internetu.

Sice to není nejlepší řešení, ale je jediné, co nám prozatím iOS nabízí, když nechcete do nastavení. Osobně Siri hojně využívám k zapínání mobilních dat, ale pokud už nejsem připojen k Wi-Fi, tak mám smůlu a musím do nastavení tak či tak. Proto si vždy zapínám mobilní data ještě doma, než vyjdu ven. Večer zase před spaním vše vypínám tak, že Siri řeknu: „Turn off mobile data“ a „Turn off Wi-Fi.“

IMG_1479
IMG_1480

 

Dnes nejčtenější

.