Zavřít reklamu

Zdálo se, že Apple postupně své nové operační systémy v několika aktualizacích postupně vylepšuje a zbavuje chyb. Bohužel to však vypadá tak, že se sice jeden problém opraví, avšak s opravou se objeví další tři. Momentálně uživatele iOS 13 sužují kromě problémů s AirDropem, voláním, anebo se zmizelými kontakty také problémy s velmi pomalou Wi-Fi, která zlobí i nás v redakci. V dnešním článku se podíváme na několik řešení, která můžete využít tehdy, pokud máte problémy s Wi-Fi, anebo pokud se je na vašem iPhonu Wi-Fi jednoduše pomalá.

Restartování routeru

Často se může zdát, že je na vině slabé či pomalé Wi-Fi sítě aktualizace na nový operační systém. Občas tomu tak ale není a může být jednoduše problém jinde, konkrétně v routeru. Rozhodně tedy není od věci pokusit se s opravami začít přímo u něj. Stačí stisknout vypínací tlačítko na krabičce routeru, počkat 30 sekund, a poté router znova zapnout. Ti pokročilejší z vás samozřejmě mohou router restartovat pomocí webového rozhraní – to pro případ, že se váš router nachází třeba na půdě, anebo na jiném místě, kde je horší přístup.

Aktualizace firmwaru routeru

Pokud vám pouhé restartování routeru nepomohlo, tak může být na vině starý firmware. Osobně jsem se s problémem, který způsoboval právě starý firmware, setkal nedávno, kdy jsem pravidelně každý den přicházel o připojení k síti. Všechno tohle se však vyřešilo pouhou aktualizací firmwaru, kterou lze provést ve webovém rozhraní routeru. Pokud si nejste jistí, jak se do webového rozhraní routeru dostat, tak to raději nechte na někom zkušenějším. Pokud mu o vašem problému řeknete, tak každý průměrný „ajťák“ bude vědět, jak router aktualizovat.

ios 13 nefunkční wi-fi

Deaktivace VPN

Sice se jedná o banalitu, ale člověk si často nevšimne naprosto nápadné věci, která může způsobovat určitý problém. V případě nefunkční či pomalé Wi-Fi sítě to může být klidně aktivní připojení k VPN. Vzhledem k tomu, že připojení skrze VPN je většinou realizováno pomocí vzdálených serverů v jiných zemích, tak často dochází ke zpomalení připojení. Přesvědčte se tedy v Nastavení -> VPN, zdali náhodou tuto funkci nemáte aktivovanou.

Odpojení od Wi-Fi a opětovné připojení

Často může problémy s Wi-Fi sítí vyřešit také odpojení a opětovné připojení k Wi-Fi sítí – a tím nemám na mysli vypnutí a zapnutí Wi-Fi. Je nutné, abyste vašemu iPhonu řekli, aby na vaši Wi-Fi „zapomněl“, a poté se k ní připojil s čistým štítem. Toho docílíte tak, že se v Nastavení přesunete do sekce Wi-Fi, kde poté kliknete na ikonu „i“ v kroužku u vaší Wi-Fi sítě. Jakmile tak učiníte, tak už jen stačí, abyste klepnuli na možnost Ignorovat tuto síť. Pak už se jen zkuste znovu k Wi-Fi síti připojit.

Reset síťového nastavení

Pokud je problém na straně iPhonu, tak je reset síťového nastavení to, co pomůže prakticky ve všech problémech, které se týkají Wi-Fi, mobilních dat a podobných záležitostí. Reset síťového nastavení provedete tak, že se přesunete do aplikace Nastavení, kde rozkliknete možnost Obecné. Zde poté sjeďte níže a rozklikněte možnost Resetovat, kde už jen vyberte možnost Obnovit nastavení sítě. Berte ale na vědomí, že po obnovení síťového nastavení váš iPhone zapomene všechna hesla k Wi-Fi sítím, a také dojde k vymazání všech předvoleb a nastavení, které se Wi-Fi a mobilních dat týkají.

Asistent Wi-Fi

Někteří uživatelé si stěžovali, že jim nefunkčnost Wi-Fi způsobuje Asistent Wi-Fi. Ten se stará o to, že v případě detekce slabého připojení k Wi-Fi váš iPhone automaticky přepojí na mobilní data. Můžete tuto funkci zkusit vypnout, avšak na internetu se objevují informace o tom, že funkci stačí vypnout, a poté opět zapnout. Asistenta Wi-Fi najdete v Nastavení v sekci Mobilní data, kde sjeďte úplně dolů, až pod seznam aplikací.

Dnes nejčtenější

.