Zavřít reklamu

Ačkoliv bychom si všichni přáli pravý opak, faktem je, že iOS 13 rozhodně není bez chyb. Nejedná se sice o takovou katastrofu jako v případě iOS 11, avšak pořád některé chyby, se kterými si můžete u tohoto systému potkat, zkrátka zaskočí či jsou minimálně nepříjemné. Pojďme se společně podívat na čtyři nejčastější (alespoň podle zahraničních i tuzemských diskuzí) a jak je popřípadě můžete vyřešit.

Problémy s aplikací Mail

Společně s příchodem iOS 13 se mnoho uživatelů nativní aplikace Mail dostalo do problémů. V některých případech se Mail nemůže aktualizovat, jindy zase padá, a někdy se nemůže synchronizovat. Problémů s mailovým klientem je v iOS 13 opravdu nespočet a dokonce to i vypadá, že každý uživatel má jiný problém. Jeden z rozhořčených uživatelů dokonce napsal tweet na profil podpory Apple na Twitteru, ve kterém stojí: „Nevidím, kdo mi poslal mail, pokud na něj chci odepsat, tak se ani nezobrazí, komu odepisuji. Stejně tak nemůžu napsat předmět e-mailu. Často se místo jednoho mailu pošlou dva. Je to opravdu otravné a rád bych se toho zbavil.“ Vzhledem k tomu, že existuje hodně problémů, tak také existuje více řešení. O těch nejdůležitějších se dočtete v odstavci níže.

 • Pokud vám nechodí notifikace, tak je zkuste deaktivovat a znovu aktivovat v Nastavení -> Pošta -> Oznámení.
 • Zkuste resetovat nastavení sítě v Nastavení -> Obecné -> Resetovat -> Obnovit nastavení sítě.
 • Zkontrolujte si, zdali máte vyzvedávání dat nastaveno na automatické v Nastavení -> Hesla a účty -> Vyzvedávání dat.
 • Pokud vám aplikace Mail padá, zkuste navštívit App Store a vyhledat aktualizaci. Taktéž nezapomeňte zařízení restartovat.
 • Pokud všechno ostatní selže, odstraňte váš mailový účet v Nastavení -> Hesla a účty -> váš účet -> Smazat účet. Poté jej znovu přidejte.

Nesynchronizování připomínek

Aplikace Připomínky se jak v iOS 13, tak také v macOS 10.15 Catalina dočkala výrazného přepracování. I s touto aktualizací se však pojí problémy, ve většině případech se synchronizací napříč ostatními zařízeními. Sám Apple své uživatele upozorňuje, že Připomínky nebudou správně fungovat do té doby, dokud všechna svá zařízení neaktualizujete na nejnovější operační systém. Na Twitteru podpory jablečné společnosti se k této příležitosti objevila další zpráva, ve které stojí: „Prosím, opravte Připomínky! Je v tom naprostý bo**el. Nejsem schopný si zobrazit připomínky napříč zařízeními od té doby, co jsem aktualizoval na iOS 13. S aktualizací na iOS 13.1.1 je to ještě horší.“ Jaké je tedy řešení těchto problémů?

 • Restartuje všechna vaše zařízení a před spuštěním aplikace Připomínky buďte připojení na Wi-Fi.
 • Pokud máte k dispozici 5GHz a 2.4GHz Wi-Fi síť, tak se připojte na 2.4GHz.
 • Pokud už jste jedno z vašich zařízení aktualizovali na nejnovější operační systém, tak musíte aktualizovat i všechna ostatní zařízení na poslední operační systém, tj. iOS 13, iPadOS 13 a macOS 10.15 Catalina.

Rychlé vybíjení baterie

Někteří uživatele, kteří vlastní starší iPhony, se u svých zařízení začali potýkat s krátkou výdrží baterie. Tato chyba se dala vcelku očekávat, jelikož se projevuje prakticky po každé aktualizaci na zbrusu nový iOS. Jednak samotnému telefonu trvá, než si na nový systém zvykne, a jednak Apple ještě může dolaďovat poslední funkce. Pokud se však ani po delší době výdrž baterie nezlepší, tak někde může být problém. Jak tyto problémy vyřešit se dozvíte níže.

 • Nechte vaše zařízení přes noc v nabíječce a připojte jej k Wi-Fi. Přes noc by se měly provést všechny výpočty „na pozadí“, čímž se poté zlepší výdrž baterie.
 • Zároveň je nutné, abyste především v prvotních verzích iOS aktualizovali vždy na nejnovější verzi. V rámci iOS 13 jich hned první dny vyšlo hned několik, a proto přejděte do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru a vyhledejte aktualizace.
 • Aktualizujte všechny aplikace z App Storu. Pokud máte nainstalované aplikace, které si nerozumí s iOS 13, mohou být zdrojem vysoké spotřeby baterie.
 • Zkontrolujte si, zdali vaše baterie nevyžaduje servis v Nastavení -> Baterie -> Kondice baterie.

Nemožnost spojení se s App Storem

Mnoho uživatelů, dokonce včetně mě, se nemohlo za žádných okolností v rámci iOS 13 spojit s App Storem. Tento problém se projevuje tak, že se po otevření aplikace App Store objeví zpráva o tom, že se s ním nepodařilo spojit. Od uživatelů to opět podpora Applu schytala na svém Twitteru: „Mám problémy s přístupem do App Storu přes mobilní data. Spojení nefunguje ani po aktualizaci na nejnovější iOS 13. Vyzkoušel jsem i obnovit můj iPhone do továrního nastavení a stále nic.“ Jak tedy můžete tyto problémy zkusit vyřešit?

 • Vyzkoušejte se prvně zkusit s App Storem spojit přes Wi-Fi. Pokud bude fungovat, zkuste vypnout a zapnout mobilní dataNastavení -> Mobilní data.
 • Přesvědčte se, zdali máte na svém zařízení nastavený přesný (nebo automatický) čas v Nastavení -> Obecné -> Datum a čas.
 • Nefunkčnost App Storu může být vyřešena v dalších verzích iOS, a proto se opět přesvědčte, že máte poslední verzi iOS v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

Dnes nejčtenější

.