Zavřít reklamu

Wi-Fi Calling T-Mobile CZ iconT-Mobile CZ je první operátor v České republice, který podporuje funkci Wi-Fi Calling na iPhonu s nejnovějším iOS 9.3. Doposud byla funkce dostupná jen v některých zemích, a to především v USA, kde se začala rozšiřovat především až s příchodem iOS 9. Nikdo tak nečekal, že by se mohla nová funkce dostat tak brzy k nám, ale T-Mobile CZ nás přesvědčil, že Česká republika není v nasazování nových technologií někde na konci pomyslné žebříčku, ale naopak.

A k čemu je vlastně Wi-Fi Calling užitečný? Jde o službu, která pomůže v případě, že se nacházíte v místě se slabým signálem. Takovými místy mohou být například suterénní prostory (restaurace, bary, taneční kluby), budovy se silnými stěnami nebo ocelové výrobní haly a skladiště. Služba totiž zajistí, že namísto abyste se připojovali k mobilnímu signálu, který je v uvedených místech slabý, se všechny hovory a SMS/MMS zprávy posílají přes Wi-Fi, na kterou jste připojeni. Prostřednictvím této technologie tak uskutečňujete hovory nebo posíláte SMS/MMS se svým telefonním číslem úplně stejně jako v mobilní síti.

Výhodné je to obzvláště v restauracích, kde jsou ve většině případů dostupné Wi-Fi sítě, na které se mžete zdarma připojit, ale signál zde může být slabší. Wi-Fi volání přináší velmi kvalitní přenos hlasu s potlačením ruchů z okolí. Pokud je v daném místě Wi-Fi síť dostupná, telefon ji využije zcela automaticky. Pokud voláte a najednou se rozhodnete z restaurace odejít, nemusíte se obávat, že by se hovor přerušil, zcela plynule totiž se totiž hovor přepne na sítě LTE či jiné dostupné. Funguje to samozřejmě i naopak, tedy že voláte přes mobilní síť a najednou se vám telefon připojí na Wi-Fi, hovor se plynule přepne a vy ani nic nepoznáte.

Službu aktivujete v Nastavení –> Telefon –> Wi-Fi hovory. Následně službu zapněte a odsouhlaste, že operátorovi budou odeslány informace o zemi, ze kterých jste hovor uskutečnili. To je vše, nyní bude služba fungovat zcela automaticky. Novinka funguje nejenom u T-Mobile CZ, ale také u všech virtuálních operátorů, kteří pod T-Mobile, tudíž například u operátora Kaktus.

Wi-Fi calling t-mobile cz 3 Wi-Fi calling t-mobile cz 2 Wi-Fi calling t-mobile cz 1

Související články

Dnes nejčtenější

.