• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 7 iOS 10 MacBook Pro
  iStores.sk

  Student žaluje Apple, že mu Asistent Wi-Fi vyplýtval 144GB dat za 2000 dolarů

  Asistent Wi-Fi icon

  Letos Apple vydal nový systém iOS 9, který nepřinesl nový design, ale za to množství nových funkcí. Jednou z novinek v iOS je tzv. Asistent Wi-Fi, který vám vlastně umožní to, že pokud se váš iPhone ocitne na Wi-Fi se slabým signálem, automaticky vám zapne mobilní data. Asistent je v systému defaultně zapnutý a pokud si jej nepřejete používat, stačí jej vypnout v Nastavení>Mobilní Data.

  Asistent Wi-Fi měl zřejmě nechtěně zapnutou teenager z amerického San Franciska Ashton Finegold. Ten viní funkci z účtu ve výši 2000 dolarů (50 000 Kč), za 144GB využitých mobilních dat. Ukázalo se totiž, že v pokoji Ashtona je místo, kde je slabý signál Wi-Fi. On si sice myslel, že je stále připojen na Wi-Fi, ale ve skutečnosti byl na mobilních datech, která se mu sama zapínala. Dokonce při čerpání dat dostal i SMS zprávu od svého operátora, tu však ignoroval. Ashton zažaloval Apple a požaduje po něm 5 milionů dolarů (téměř 126 milionů korun).

  Asistent Wi-Fi


  *Zdroj: 9to5mac

  Reklama.


  Bazar

  Diskuze

   ???? jak je mozne,ze si tohle muze nekdo vubec dovolit… Zalovat za svoji blbost… Prece vzdy kdyz delam aktualizaci,tak si nejprve prectu co to obnasi za funkce a jestli to ma smyl.. A ne ze budu ignorovat operatora ?,ale i tak je to frajer,ze v pokojicku stahl 144giga pres mobil za mesic ?? v pokojicku ???✌?️

   Vela veci je zapnutych v systeme po aktualizacii a zbytocne to zatazuje baterku.

   nwa14: pravda je taká, že ani ja som nevedel, že je tá funkcia defaultne zapnutá a zistil som to neskôr, keď som sa hrabal v nastaveniach, keď mi podozrivo rýchlo klesala batéria.

   John: mas pravdu, na to som zabudol, ze na iph aj ipade som po update musel pracne povypinat vela veci.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek