Zavřít reklamu

Apple Magic Mouse 2 icon
Před několika týdny spatřila světlo světa nová Magic Mouse 2 společně s Magic Keyboard a Magic Trackpad 2, který disponuje revoluční technologií Force Touch. Magic Mouse 2 přináší z trojice nových produktů asi nejméně novinek, ale to samozřejmě nebrání tomu, abychom jí v redakci nevyzkoušeli a hlavně neporovnali s předchozí generací. Novou jablečnou myš jsme podrobili intenzivnímu testování po dobu dvou týdnů a jelikož se v mnohém nezměnila, tak už nastal čas na její zrecenzování.

Jen pro shrnutí připomenu, že Magic Mouse 2 přináší především novinku v podobě zabudované baterie, kterou snadno dobijete přes Lightning kabel. Tím se tak zjednodušila celá spodní část myši, kde nově už nenajdete dvířka pro prostor na tužkové baterie, ale jen malý Lightning konektor. Vše ostatní zůstalo zachované, ale inženýři z Applu se pochlubili, že při vývoji zapracovali na ztišení hluku, který předchozí generace vydávala při ježdění po stole a také se snížila její hmotnost, která klesla na příjemný 99g.

Zabudovaná baterie se mi určitě zamlouvá více, ale zase na druhou stranu je potřeba myš nabíjet častěji, než bylo nutné měnit baterie v první generaci Magic Mouse. Nicméně druhá generace vydrží na jedno nabití něco přes měsíc a dobije se během 2 dvou hodin. Rozhodně příjemné je, že pouhé dvě minuty nabíjení vám vystačí na 9 hodin, tedy na celý den používání. Pokud si kladete otázku, jak vyměnit zabuduvanou baterii, až vyprší její životnost, tak vás mohu uklidnit. Vzhledem k Li-Ion baterii, kterou Apple použil, vám myš respektive její baterie vydrží nějaký 25 let a s určitostí mohu říct, že během té doby si rozhodně pořídíte minimálně jednu novou myš.

Zpočátku jsem byl hodně kritický k umístění Lightning konektoru, který tak trochu ztěžuje dobíjení, jelikož si buď lámete kabel nebo se vám myš nešikovně naklání na stranu a klouže tak například po dřevěném stole. Nakonec ale musím přiznat, že během používání jsem si uvědomil, že to zase až tak důležité není a prostě jen maximálně jednou za měsíc myš na dvě hodinky možná trochu nešikovně dobijete a pak opět normálně používáte. Umístěíý konektoru někde na straně myši by ve výsledku byla opravdu jen pěst na oko a je dobře, že Apple tak neučinil.

Oproti předchozí generaci nová Magic Mouse 2 klouže po podložce lehce plynuleji, ale nějaký velký rozdíl nečekejte. Na dřevěný stůl se stále moc nehodí, jelikož si myslím, že ho poškrábe úplně stejně, jako generace předchozí a budete tedy potřebovat podložku. Nicméně mohu potvrdit, že je určitě o něco méně hlučnější a celkově působí celistvěji a odolněji.

Nakonec bych ještě vyzdvihl novou funkci v podobě rychlého a velice snadného spárování. Magic Mouse 2 totiž stačí pomocí přibaleného Lightning kabelu propojit s Macem disponujícím operačním systémem OS X 10.11 El Capitan a myš se okamžitě spáruje a během sekundy je připravena k použití. V Předvolbách systému si navíc můžete přizpůsobit gesta, ale žádná nová oproti předchozí generaci nehledejte. Trochu nevýhodou pro některé majitele starších Maců může být fakt, že je Magic Mouse 2 kompatibilní jen s nejnovějším OS X El Capitan.

Resumé
Jako jediný důvod pro upgrade bych viděl zabudovanou baterii, která je jistě pohodlnější a praktičtěší. Nic jiného zásadního Magic Mouse 2 nenabízí, aby v případě, že vám vyhovuje generace první, stála za poměrně vysokých 2390 Kč. Nicméně pokud se chystáte pořídit si svou první myš od Applu a váháte mezi první a druhou generací, pak bych vám doporučoval Magic Mouse 2 i přes její trochu vyšší cenu. Přeci jen nějakých 400 Kč navíc i za těch pár novinek podle mého stojí.

Magic Mouse 2 1
Magic Mouse 2 2
Magic Mouse 2 3

Související články

Dnes nejčtenější

.