Zavřít reklamu

Apple Magic Mouse, už jen ten název zní magicky, když ji navíc vezmete do ruky a jste skutečným fanouškem Apple, okamžitě tušíte, že se v Magic Mouse musí nacházet něco skutečně magického. Běžně nemáte šanci svoji Magic Mouse rozdělat tak, abyste ji mohli stoprocentně poskládat zpět a zjistit co se ukrývá uvnitř bez toho, aniž byste přišli o 50€. Když tedy byla moje Magic Mouse zabita přirozenou smrtí při hraní Counter-Strike, rozhodli jsme se toho patřičně využít a podívat se jaká magie se v ni ukrývá. Myš tedy nebyla rozdělána klasickým způsobem, ale upozorňujeme, že pokud se pokusíte svoji Magic Mouse rozdělat, budete muset odstranit lepidlo, které spojuje horní a spodní část. Po odlepení již nadále lepidlo nedrží. Rozhodně tedy nezkoušejte Magic Mouse rozdělávat. Pojďme se tedy podívat do útrob Apple Magic Mouse, jejiž kompletní recenzi si můžete přečíst přímo zde.

Magic-mouse-1

Právě oranžová část, kterou vidíte na fotografii je důvod, proč Apple pojmenoval svoji novou myš jako Magic Mouse. Jedná se o kapacitní dotykové senzory, které umožňují snímat doteky prstů. Oficiálně umožňuje Magic Mouse provádět gesta pouze dvěma prsty současně. Se speciální utilitou však není problém využít ani pět prstů najednou k vytvoření gest. Kapacitní senzory jsou připojeny k speciální plastové vrstvě, která funguje jako vodič, jenž propojí konečky vašich prstů s kapacitním senzorem. Jakmile dojde k propojení, elektrický impul okamžitě detekuje pohyb a pomocí plochého kabelu v zadní části Magic Mouse vyšle signál ze senzoru do čipu, který je zodpovědný za jeho zpracování. Senzory jsou k plastu přilepeny a zajímavostí je, že bílý plast je průsvitný. V budoucnu, až to bude výdrž baterií dovolovat, tedy nebude pro Apple problém, aby vytvořil svítící Magic Mouse. Na kapacitních senzorech se nachází nálepka s QR kódem, který však nebyl v žádné aplikaci rozpoznán. Patrně se jedná pouze o označení Magic Mouse nebo jejího dílu s kapacitními senzory, které slouží k interním účelům výrobce.

Magic-mouse

Spodní část Magic Mouse ve které se nachází baterie lze považovat v podstatě za základní desku myšky. Zatím co na levé straně fotografie, tedy v v zadní části Magic Mouse se nachází připojení kabelu vedoucího od kapacitního senzoru k tištěnému spoji, v pravé části se nachází čip Magic Mouse. Průměrný čip běžné myšky váží 0,4 gramu, čip Magic Mouse váží 9 gramů, což znamená, že je Apple Magic Mouse 22,5 krát inteligentnější než běžná myš. Čip pro Magic Mouse, který patří mezi největší čipy počítačových myší na světě dodává společnost Omron. Přímo do čipu je integrován také spínač, který je na fotografii videt jako bílý kousek plastu. Spínač se stará o typický zvuk Magic Mouse a umožňuje její klikání. Je nutné poznamenat, že zvuk samotného spínače je výrazně odlišný od zvuku, který slyšíte při běžném kliknutí myší. Zajímavostí je, že zatím co první Magic Mouse použivali Bluetooth čip označený nápisem výrobce, tedy Broadcom, u současné generace myši již tento nápis neajdeme a identifiovat tak výrobce čipu starajícího se o bezdrátovou komunikaci myši s počítačem lze jen velmi těžko.

Magic-mouse-teardown

Pokud jste někdy viděli rozebranou běžnou počítačovou myš, musíte sami uznat, že Magic Mouse je opravdu co se součástek týká opravdu jinde než běžné myši. Celková váha Magic Mouse je 37 gramů, váha dvojice AA baterii je pak 47 hramů. Z celkové váhy 37 gramů tvoří pouze 10 gramů hliník. O zbytek váhy se stará plast a čipy na tištěném spoji. Magic Mouse je vyrobena velmi kvalitně, ovšem nenajdete v ní nic překvapivého, co by se nějak výrazně vymykalo od toho, jak si myslíte, že Magic Mouse ve vnitř vypadá.

Dnes nejčtenější

.