Zavřít reklamu

413115-goji-smart-lockFenomén jménem chytrá domácnost se kvapem blíží i do České republiky. Už jsme tady na LsA psali o chytrých žárovkách a chytrém tlačítku Misfit Flash Link. Dnes ale bude řeč o něčem daleko důležitějším než jsou žárovky. Půjde o chytrý zámek, protože co je důležitější, než zámek, který celou tu vaši chytrou domácnost hlídá. Hlavní problém chytrých zámků a ne jen těch, ale i dalších gadgetů do vaší chytré domácnosti, je ten, že sehnat je v Česku oficiálně, takřka nejde. Goji se sice u nás neprodává, ale fungovat bude normálně. Nápad vznikl kde jinde, než na crowfundingovém serveru Indiegogo.com. Autor tehdy sháněl 120 000 dolarů a nakonec vybral 313 000, takže se s chutí pustil do vývoje Goji. Zajímá vás jak fungují chytré zámky a jestli vůbec mají nějakou budoucnost? Čtěte dál.

Gojí má jednu silnou zbraň. Vůbec nevypadá jako by to byl zámek, vidíme totiž jenom kruhový displej zámku Goji. To že je líbivý a atraktivní je obrovské plus a má náskok před chytrými zámky, které sice jsou chytré, ale nevypadají na to. Goji se chlubí jednoduchostí ovládání, ale efektivností práce. Pro ty z vás, co se snad bojí, že by se Goji nějak seknul a nechtěl se otevřít, je tu možnost Goji odklopit a dostat se tak ke klasickém zámku.

GojiKeys-1200x414

Zámek se pochopitelně primárně odemyká aplikací v telefonu, ve které si můžete označit majitele a potom dát oprávnění i vašim rodinným příslušníkům. Toto oprávnění můžete i načasovat, aby nemohlo být použito později. Zámek zaznamenává i příchody a odchody, takže přesně víte kdo a kdy odešel. Ve spojitosti s touto funkcí se mi líbí funkce obrazové dokumentace, protože zámek umí dělat i fotky. Goji myslí i na děti nebo důchodce, zkrátka na ty rodinné příslušníky, kteří nemusí mít smartphone s aplikací. Goji přibaluje i jakési čipové klíče, které fungují na stejném principu, jako dálkové odemykání auta.

3-keyless-smart-locks-that-rock

Jako zdroj zde slouží dvě klasické tůžkové baterie AA, které by podle výrobce měli vydržet až rok používání. Nemusíte se bát, pokud vám například vypadne signál internetového připojení, na kterém Goji funguje, jenom v tu chvíli nebudete dostávat aktuální informace o příchodech a odchodech, ale zámek bude funkční pořád. U většiny chytrých zámků je problém s instalací, protože ji zařizuje pouze distributor. S Goji nebudete mít problém, instalace není nijak složitá, a pokud nejste uplný nemotora, nebude to pro vás problém, případně můžete na pomoc zavolat zámečníka. Na oficiálních stránkách si můžete Goji zakoupit za 324 dolarů a nebo rovnou balíček dvou zámků za 634 dolarů. Cena je nemalá a můj názor je takový, že s takovouhle cenou bude chvilku trvat než si Goji najde své příznivce. Pokud ale máte volných 8 tisíc a zařizujete si dům a chtěli byste trochu přeskočit dobu, Goji je vaše šance.

goji-lock-colors

Dnes nejčtenější

.