Zavřít reklamu

Existuje hned několik způsobů, pomocí kterých můžete chránit své zařízení před ukradením, popřípadě před „prolomením“ v případě, že k ukradení či ztrátě zařízení jednoduše dojde. Některé způsoby jsou klasické, tedy nastavení delšího kódového zámku, jiné způsoby jsou však o dost radikálnější. Věděli jste o tom, že v rámci iOS existuje možnost, pomocí které může dojít k automatickému smazání všech dat poté, co na vašem zařízení dojde k opakovanému zadání špatného kódového zámku? Pokud vám tedy někdo zařízení ukradne a bude se do něj neúspěšně snažit dostat, tak si můžete být jistí, že se dotyčný jedinec nedostane ani k jednomu bajtu vašich dat. Pojďme se společně podívat, jak lze tuto funkci aktivovat.

Jak na iPhone aktivovat ochranu proti prolomení kódového zámku

V případě, že chcete na vašem iPhonu či iPadu aktivovat výše zmíněnou ochranu proti prolomení kódového zámku, potažmo ochranu proti ukradení osobních dat, tak se nejedná o nic složitého. Stačí se držet následujícího postupu:

  • V iOS, potažmo v iPadOS, otevřete prvně nativní aplikaci Nastavení.
  • Nyní sjeďte níže a hledejte následující kolonku:
    • V případě, že má vaše zařízení Touch ID, otevřete kolonku Touch ID a kód;
    • v případě, že má vaše zařízení Face ID, otevřete kolonku Face ID a kód.
  • Na další obrazovce se autorizujte pomocí vašeho kódového zámku.
  • V nastavení zabezpečení poté sjeďte níže, kde na samotném konci aktivujte možnost Smazat data.
  • Po klepnutí na přepínač se zobrazí dialogové okno, ve kterém akci potvrďte stisknutím Zapnout.

Pokud po zapnutí funkce Smazat data dojde na uzamčeném zařízení ke špatnému zadání kódu desetkrát po sobě, tak dojde ke smazání veškerých dat. Jak už jsem zmínil v úvodu, tak existují různé metody pro ochranu dat – a tohle je jedna z těch velmi radikálních. Nutno podotknout, že se tato funkce rozhodně nehodí všem uživatelům. Pokud doma máte například malé děti, kteří si čas od času s vaším zařízením hrají, anebo pokud se vám stává, že se iPhone z nějakého důvodu rozsvěcuje v kapse, tak by mohlo dojít právě k několikanásobnému zadání špatného kódového zámku, a poté ke smazání dat, což rozhodně jen tak asi nikdo z nás nechce. Aktivaci této funkce si proto předem dvakrát rozmyslete.

Dnes nejčtenější

.