Zavřít reklamu

apple-vs-google_2Můj první produkt od Applu byl iPhone 3G. Poté jsem přeskočil na iPhone 3Gs. Hned jak vyšla další generace v podobě nového modelu iPhone 4s, okamžitě jsem po ní skočil a myslel jsem si, že v této tradici budu pokračovat, neboť jsem byl velice spokojený zákazník a o ostatní operační systémy jsem nejevil zájem. Poté ale Google vydal telefon Nexus 4 a nemožné se stalo možným.

Ačkoli jsem nemohl o 4s říct jediné špatné slovo, telefon mě po nějakém času přestal bavit. Potřeboval jsem novou radost z používání mobilního přístroje, chtěl jsem se bavit a objevovat, zkrátka zažít něco nového. A tak jsem já, fanoušek Applu, přestoupil do konkurenční stáje Android koupí Nexusu 4. Nebudu rozebírat plusy a mínusy tohoto systému, o tom tento článek není. Apple následně vydal iPhone 5s. Bohužel mi nedal jediný důvod proč měnit. Ačkoli kompletně vizuálně změnil iOS a přidal několik příjemných bonusů v podobě senzoru otisků prstů či slow-motion videa, stále mi chyběl potřebný x-faktor a několik zásadních věcí.

Momentálně používám Nexus 5 a jsem poměrně spokojen. Ale jako fanoušek Applu doufám, že mi Apple vytře zrak a ukáže v září tohoto roku novinku, která mě pohltí a donutí mě znovu používat iOS na jiném přístroji, než je iPad. K tomu ale od Applu potřebuju pár konkrétních věcí:

1) Zvětšit velikost displeje alespoň na 5 palců. Na tuto úhlopříčku jsem si zvykl a na menší přestoupit nechci. Všechno je pro mě na velkém dispeji pohodlnější a zřetelnější. Text je větší, hry mají wow efekt, lépe se na přístroji pracuje. Dále také věřím, že v dnešní době, kdy lidé evidentně chtějí větší úhlopřícky, by tento krok přinesl Applu nové uživatele.

2) Zlepšit reproduktory. Ne, že by reproduktory byly špatné, ale jakmile se člověk dostane k hudebnímu výkonu HTC ONE M8, už nechce zpět. Už dlouho nechápu, proč reproduktory na přední straně telefonu nejsou standard…

3) Přidat notifikační diodu. Možná je to banalita, ale dioda je neuvěřitelně pomáhající prvek, díky kterému nemusím kontrolovat displej často a vždy vím, jaká notifikace mě čeká. Na Nexusu 5 funguje parádně.

4) Zlepšit odolnost. iPhone je samozřejmě krásný přístroj, ale je křehký. Doufám, že Apple podle nejnovějších zpráv dodá novou generaci se safírovým sklíčkem. Voděodolnost není nutná, ale byl by to příjemný bonus.

5) Vychytat iOS. Každý systém má své mouchy a žádný není dokonalý. To ale Apple neomlouvá. I když vyjde iOS 8, který znovu posunuje iOS na další úroveň, jsou věci, které by markantně zlepšily používání systému. Líbilo by se mi například, pokud by Apple vložil své aplikace do App Storu a tím je mohl častěji aktualizovat po vzoru Googlu. Tato technika je účinná, lehčeji se opravují chyby a integrují se novinky do nativních aplikací. Dále bych uvítal například vzbuzení telefonu poklepáním na displej, dovolit změnu ikon (Vím, že jednota vzhledu iOS je silná zbraň, ale co alespoň povolit změnu barvy ikon nativních aplikací?), nebo možnost si trochu přizpůsobit control center.

Dávám ti tedy vzkaz, Apple, přines tyto prvky a já si budu novou generaci iPhonu co nejdříve odnášet z Apple Storu!

Nexus 5
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější