• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Foxconn nakonec iPhony v USA s největší pravděpodobností vyrábět nebude

  Už už to vypadalo, že by mohla společnost Foxconn vybudovat továrnu na území USA, která by sloužila jako jedna z hlavních montoven pro iPhony. Alespoň to tak v posledních týdnech vypadalo jelikož se ukázalo, že Foxconn tuto eventualitu opravdu zvažuje a zkoumá možnosti. Všem spekulacím je ovšem nyní konec, jelikož se ředitel Foxconnu vyjádřil v tom smyslu, že vybudování továrny v USA je velmi nepravděpodobné a to hlavně ze dvou důvodů.

  V návaznosti na zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem, Apple kontaktoval Foxconn a Pegatron s tím, zda-li by nebylo možné přesunout část výroby z Číny do USA – zejména kvůli obavám o cla, která chce Trump na dovážené zboží z Číny uvalit. Pegatron se k této výzvě postavil negativně hned, Foxconn nabídku naopak zkoumal. Dnes však ředitel Foxconnu v rozhovoru s čínskými médii uvedl, že je výstavba nové továrny v USA téměř nereálná.

  Podle ředitele není zcela jasné, že by toto stěhování bylo v praxi providitelné, jelikož si nemyslí, že by byli v USA připravení na obrovské náklady, které by to s sebou přineslo. Navíc si také není jistý tím, že by jim byly ze strany US garantovány výhody, o kterých se hovořilo v posledních týdnech. Dalším problémem je prý fakt, že v USA není dostatek kvalifikované pracovní síly, stejně tak jako absentuje jakýkoliv dodavatelský řetězec. Vše by se tedy muselo dovážet z Asie a to by příliš nedávalo smysl.

  foxconn

  Zdroj: 9to5mac

  Leitz

  Diskuze

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online