Zavřít reklamu

Už už to vypadalo, že by mohla společnost Foxconn vybudovat továrnu na území USA, která by sloužila jako jedna z hlavních montoven pro iPhony. Alespoň to tak v posledních týdnech vypadalo jelikož se ukázalo, že Foxconn tuto eventualitu opravdu zvažuje a zkoumá možnosti. Všem spekulacím je ovšem nyní konec, jelikož se ředitel Foxconnu vyjádřil v tom smyslu, že vybudování továrny v USA je velmi nepravděpodobné a to hlavně ze dvou důvodů.

V návaznosti na zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem, Apple kontaktoval Foxconn a Pegatron s tím, zda-li by nebylo možné přesunout část výroby z Číny do USA – zejména kvůli obavám o cla, která chce Trump na dovážené zboží z Číny uvalit. Pegatron se k této výzvě postavil negativně hned, Foxconn nabídku naopak zkoumal. Dnes však ředitel Foxconnu v rozhovoru s čínskými médii uvedl, že je výstavba nové továrny v USA téměř nereálná.

Podle ředitele není zcela jasné, že by toto stěhování bylo v praxi providitelné, jelikož si nemyslí, že by byli v USA připravení na obrovské náklady, které by to s sebou přineslo. Navíc si také není jistý tím, že by jim byly ze strany US garantovány výhody, o kterých se hovořilo v posledních týdnech. Dalším problémem je prý fakt, že v USA není dostatek kvalifikované pracovní síly, stejně tak jako absentuje jakýkoliv dodavatelský řetězec. Vše by se tedy muselo dovážet z Asie a to by příliš nedávalo smysl.

Foxconn

Zdroj: 9to5mac

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.