Zavřít reklamu

Nově zvolený prezident Spojených států Donald Trump se o Timu Cookovi vyjádřil v tom smyslu, že je je otevřený k výrobě iPhonů ve Spojených státech a nová zpráva společnosti Nikkei to jen potvrzuje. Podle ní Apple zvažuje společnou investici se společností Foxconn ve výši 7 miliard dolarů do výroby dislejů v USA.

Rozhodně se nejedná o první případ, kdy slyšíme o možné expanzi Foxconnu do USA. Minulý měsíc se objevily zprávy o diskusích ve Foxconnu na toto téma. Rovněž se mluvilo i o tom, že Apple přímo požádal společnosti Foxconn a Pegatron o zvážení výroby iPhonů ve Spojených státech.

Dnešní zpráva je ale o něco konkrétnější a detailnější. Hovoří o možné sedmimiliardové společné investici Applu a Foxconnu do výroby ve Spojených státech. Konkrétně se jedná o vysoce automatizovanou výrobu displejů, díky níž by se vytvořilo mezi 30 tisíci a 50 tisíci pracovných míst. Ředitel Foxconnu Terry Gou řekl reportérům, že Apple partnerství zajímá, protože potřebuje panely:“Apple chce společně investovat do zařízení, protože také potřebuje panely,“ uvedl po skončení oslavy konce roku v Nankangu v Taipei.

Gou ale vyjádřil pochyby, zda budou Američané chtít platit za produkt, vyrobený v jejich zemi, vyšší cenu. Aby následky nákladnější výroby trochu snížil, poprosil  Gou americké úředníky o jisté ústupky v cenách za pozemky a elektřinu: „V budoucnu by mohli platit o nějakých 500 dolarů navíc za americké produkty, které by ale nemusely fungovat o moc lépe, než telefon za 300 dolarů,“ řekl Gou. Apple zatím celou věc nijak nekomentoval.

Zdroj: 9to5Mac.com

Související články

Dnes nejčtenější

.