Zavřít reklamu

iPhone 6Francouzský server iGen.fr zveřejnil řadu nových fotografií, na kterých je vyfocen monitor se schéma iPhone 6 a to jak v 5,5″ verzi, tak i v 4,7″ verzi. Obrazovky zároveň jasně ukazují logo společnosti Foxconn, která pro Apple montuje právě mobilní telefony iPhone a další zařízení. Fotografie skutečně vypadají tak, že jsou vyfoceny přímo ve Foxconnu a jsou na nich zachyceny výrobní schéma pro nový iPhone, který je označen jako produkt N56 a N61.

Informace na monitoru ukazují, že iPhone 6 s 5,5″ displejem bude měřit na délku 158mm, zatím co šířka bude 78mm a tloušťka pak 7,1mm s vyčnívajícím fotoaparátem to bude pak 7,7mm s tím, že hmotnost přístroje je 184,6 gramu. Rozměry i váha se tedy od prvního prototypu liší, ten totiž vážil 168,5gramů a byl tlustý pouze 7mm. Menší model, který by měl nahradit standardní iPhone 5s nabídne displej o velikosti 4,7″ a rozměry 138mm délku, 66mm šířku a tloušťku 6,9mm, bohužel hmotnost není uvedena. Pro zajímavost měří iPhone 5s na délku 123mm, na šířku 58mm a tloušťka telefonu je 7,6mm.

iphone6_comparison_all

V souladu s informacemi, které se objevily na fotografii baterie iPhone 6 ze začátku tohoto měsíce potvrzuje i zdroje iGen.fr, že telefon s 5,5″ displejem nabídne baterii s kapacitou 2915 mAh. Bohužel o tom, zda bude iPhone 6 alespoň v některé verzi vybaven safírovým displejem se zdroj nezmiňuje. Bohužel i když vidíme, že u 5,5″ iPhone 6 bude vystupovat zadní kamera o 0,67mm až o 0,77mm a u 4,7″ modelu to bude přesně 0,77mm, není příliš jasné, proč by měl fotoaparát vyčnívat. Apple nechal vyčnívat fotoaparát taktéž u iPodu touch u kterého je jediným důvodem fakt, že by se jinak fotoaparát do tenkého těla telefonu nevlezl. V případě iPhone 6 se nejprve mluvilo o tom, že fotoaparát vyčnívá proto, aby mohl Apple nabídnout optickou stabilizaci obrazu. Důvod však může být bohužel stejný jako u iPodu touch, tedy že se fotoaparát zkrátka do extrémně tenkého těla telefonu nevejde.

iphone6_protruding_camera

vujte, vložte jej přesně tak, jak je níže zobrazen.

Podle zdroje Apple pracoval také na verzi telefonu s 2,5mm konektorem pro sluchátka, což nakonec společnost zamítla ze strachu před odporem výrobců audio příslušenství na kompatibilitu. Zadní logo, které tentokrát není přímo součástí těla telefonu, ale montuje se zvlášť do šasi, by mělo sloužit jako velká anténa pro kvalitní šíření signálu. Apple by měl představit iPhone 6 na speciálním eventu, který se bude konat 9. září letošního roku, což znamená, že nás od představení iPhone 6 dělí již jen 16 dní.

iphone6_dimensions_55

Související články

Dnes nejčtenější

.