Zavřít reklamu

O propadu hodnoty jablečné společnosti se ví již delší dobu. Vyhoupnutí zpět na vrchol bohužel nepřinese ani začátek letošního roku, jelikož Apple hlásí, že jeho tržby za první kvartál budou nižší, než se prvně očekávalo. Nepříliš veselá situace Applu se podepsala i na společnosti Largan Precision, která je jedním z hlavních dodavatelů kamerových čoček. Její meziroční tržby totiž klesly o neuvěřitelných 33,9 % na 104,9 milionu dolarů.

Firma Largan Precision nespoléhá pouze na výrobu čoček fotoaparátu pro iPhone, ale dodává je taktéž konkurenčním značkám. Své služby současně nabízí Huaweii a Samsungu, kteří jsou největšími konkurety kalifornského giganta na čínském trhu. Ani jejich úspěch však nezabránil propadu tržeb, z čehož tak vyplývá, že je Apple pro Largan Precision jedním z nejdůležitějších zákazníků. To by se ale mohlo v následujících měsících změnit, jelikož by se mohla firma zaměřit především na dodávky konkurence, která na rozdíl od Applu žádné obří útlumy výroby, které se podepisují negativně na ziscích, nepraktikuje.

Na nízké poptávce se silně podílí loňský iPhone XR:

Samotný šéf Applu ve svém dopisu investorům za důvod nižších tržeb v první kvartálu letošní roku uvádí oslabení čínské ekonomiky, ačkoliv spoustě lidí může být jasné, že na vině je špatná cenová politika. Výsledky společnosti Largan Precision totiž naznačují, že z daleka ne všichni výrobci smartphonů musí čelit stejnému problému, v jakém je momentálně Apple.

Důvěřujete Timu Cookovi a jeho stylu vedení společnosti? Očekáváte v budoucnu návrat k označení „bilionová společnost“? Dejte nám vědět vaše názory do komentářů.

iPHone in hand unsplash fb

Související články

Dnes nejčtenější

.