Zavřít reklamu

Akcionáři Applu moc důvodů k radosti v posledních týdnech nemají. Hodnota akcií jablečné společnosti se totiž pozvolna propadá, což mnozí analytici přičítají strachu ze špatných prodejů nových iPhonů a ne příliš zářivé budoucnosti Applu na trhu se smartphony, který začíná pomalu stagnovat a bude tudíž čím dál složitější do něj “napumpovat” miliony nových iPhonů. Nyní je hodnota akcií dokonce nejnižší za poslední rok. 

Je to poměrně smutný pohled. Na konci loňského roku sice dosahovala cena akcií “jen” 169,23 dolarů, nicméně v průběhu letoška raketově vystřelila, až se 3. října dostala na skvělých 232,07 dolarů. Poté však již následoval propad na nynějších 168,49 dolarů, kvůli čemuž není v tuto chvíli Apple nejhodnotnější společností světa. Na jeho obranu však musíme říci, že výkyvy cen akcií trápí všechny velké společnosti a o prvenství pro nejhodnotnější společnost světa se den co den v poslední době přetahuje s Microsoftem a Amazonem. 

iPhone XR měl být hitem. Podle analytiků se však neprodává tak, jak Apple očekával.: 

Propad hodnoty Applu si nelze vykládat jako blížící se bankrot. Přesto je však nasnadě otázka, zda by byl takto výrazný, kdyby přinesl kalifornský gigant u letošních iPhonů větší inovace či u nich nastavil nižší ceny. Právě ty totiž mohou být pro mnohé kamenem úrazu, který je odrazuje k nákupu či upgradu novinky. Podobné věštby však raději přenecháme odborníkům.

tim-cook-sad-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.