Zavřít reklamu

V letošním roce nám Apple představil hned tři nové iPhony. Přestože jim byly předpovídány nemalé úspěchy, realita je alespoň dle analytiků a zpráv z dodavatelského řetězce zcela opačná. Například iPhone XR se v Japonsku potýkal s tak nízkými prodeji, že byl Apple nucen ve spolupráci s operátory snížit jeho cenu pro tamní trh. Ani příští rok však nebude slavit Apple s iPhony velké úspěchy. Myslí si to alespoň analytička Anna Lee ze společnosti Nomura.

Lee tvrdí, že v příštím roce se iPhone žádné designové změny nedočká a přijde ve starém, dobře známém kabátě. Mělo by se jednat o poslední rok se současným designem, jelikož v roce 2020 bychom se mohli dočkat přepracovaného těla a dalších několika novinek v čele s podporou 5G sítí. Modely určené pro rok 2019 se pak podle Lee zaměří především na vylepšení zážitku z rozšířené reality, což by mohl Apple zajistit například nasazením vylepšených fotoaparátů.

Svůj potenciál nenaplnily ani prémiové iPhony XS a XS Max

Podle Lee je to právě 5G, co mohlo Apple od výrazného upgradu designu pro příští rok odradit. Jeho podpora se dá totiž obecně označit za otevření nových možností v čele se superrychlým internetem. A právě tyto možnosti bude podle analytičky chtít mnoho společností v čele s Applem „zabalit“ do zcela nového těla. Jelikož však údajně nechce kalifornský gigant s technologií příliš spěchat, příchod iPhonů ve zcela novém designu se odsouvá až na rok 2020.

Poměrně zajímavé je, že analytička očekává v roce 2020, kdy má dorazit iPhone s podporou 5G, prodejní propad. Zatímco v roce 2019 podle ní Apple prodá na 204 milionů kusů, o rok později se celkové číslo sníží na 200 milionů. Podíl na tom má mít i rostoucí konkurence v Číně, která Applu mnohé zákazníky přetáhne na svou stranu.

A jak vidíte budoucnost iPhonů pro příští rok vy? Dočkáme se designových změn v čele se zmenšením výřezu v displeji, nebo dorazí opět stejné iPhony s vylepšeními pod kapotou?

iphone-neprinese-zmenu-vzhledu-analyza
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější