Zavřít reklamu

Příští rok bude na nové iPhony opravdu plodný. Čím dál více zdrojů totiž tvrdí, že jich Apple představí víc než obvykle a nejinak to vidí i přední analytik Ming-Chi Kuo. Ten se před malou chvílí skrze analytickou zprávu nechal slyšet, že se příští rok dočkáme představení celkem pěti iPhonů. Pokud se tak skutečně stane, zapíše se rok 2020 do historie Applu coby rok, kdy představil nejvíce iPhonů ve své dosavadní historii. 

Kuo je přesvědčen o tom, že začátek roku zpestří Apple jablíčkářům iPhonem SE 2 se 4,7” displejem a tělem iPhonu 8, který zaujme mimo jiné i příznivou cenovkou či zachováním stále oblíbeného Touch ID v Home Buttonu. Druhá polovina příštího roku pak přinese celkem čtyři modely – konkrétně jeden 5,4”, dva 6,1” a jeden 6,7”, které se od sebe budou lišit zejména ve fotoaparátech. 5,4” model a jeden 6,1” model totiž nabídnou “jen” duální fotoaparáty, zatímco druhý 6,1” model a 6,7” model přinesou fotoaparáty trojité. Co se týče displejů, u všech iPhonů představených ve druhé polovině příštího roku vsadí Apple na OLED, který se chlubí zejména úchvatným podáním barev včetně černé či vysokým kontrastem. Potěšující je i to, že ani u jednoho z později představených iPhonů nebude chybět podpora 5G, která má být jedním z hlavních taháků novinek. 

Od čtveřice iPhonů chystané na druhou půlku příštího roku se očekává mimo jiné i jednotný design, který by měl vycházet z iPhonů 4 či 5. Apple u nich tedy vsadí opět na ostré kovové hrany v kombinaci se skleněnými zády, díky kterým telefony nepřijdou o bezdrátové nabíjení, na které si mnozí z nás za poslední roky navykli. Spekuluje se i nad celkovým zúžením těl, které by měly Applu umožnit nové typy OLED displejů, jenž mají být o poznání užší než nynější verze. Na potvrzení všech těchto zpráv si nicméně budeme muset ještě pěkných pár měsíců počkat. 

Dnes nejčtenější

.