Apple příští rok představí 6,5″ iPhone X Plus a levnější 6,1″ iPhone s LCD displejem bez Home Buttonu

Teprve se začal prodávat tolik očekávaný iPhone X a analytici už začínají spekulovat, jak to bude s jednotlivými modely nadcházející rok. Přední analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities se domnívá, že Apple v příštím roce představí opět tři zařízení, a to konkrétně OLED iPhone X s úhlopříčkami 5,8 palců a 6,5 palců a LCD iPhone s úhlopříčkou 6,1 palců.

Kuo si myslí, že všechny tři přístroje dostanou design současného iPhonu X, tedy budou mít displej přes celou čelní plochu a v horní části malinkatý proužek se systémem TrueDepth. Dále očekává, že displej druhé generace 5,8palcového iPhonu X bude mít jako první generace 458 pixelů na palec (PPI), tedy i stejné rozlišení 1 125 x 2 436 pixelů. Kdežto větší bratr o úhlopříčce 6,5 palce bude mít zhruba 480 až 500 PPI.

Koncept iPhone X Plus od iDropNews:

Jablečnou trojici uzavírá 6,1palcový LCD iPhone s 320 až 330 PPI, který bude určen pro trh se smartphony střední třídy, přičemž jeho cena by měla začínat na 649 až 749 dolarech.

„Dva nové OLED modely se zaměřují na high-end trh, nový TFT-LCD model se zaměřuje na trh nízké až střední třídy. Věříme, že hlavní rozdíl u displejů dvou nových OLED modelů je velikost, která uspokojí různé potřeby uživatelů na high-end trhu. Nový TFT-LCD model se bude od OLED modelů lišit především v hardwarových a designových specifikacích (například bude mít nižší PPI),“ uvádí Kuo ve své zprávě.

Kuo se ve zprávě vůbec nezmínil o tom, kolik by měl stát 6,5palcový iPhone X Plus a menší 5,8palcový iPhone X, jehož cena v současné době začíná na 999 dolarech. Velice dobrou zprávou je, že dodavatelé jednotlivých komponent pro iPhone X překonaly veškeré výrobní problémy, a tak v příštím roce nenastane scénář podobný tomu letošnímu. Kuo věří, že následující rok se začnou všechny tři nové modely prodávat zároveň a bez několikatýdenního zpoždění.

Zdroj: MacRumors

Leitz

Diskuze

  Petr Zaplatílek

  Zase clickbait? Docela klesáte s úrovní.

  Reagovat
  Petr Zaplatílek

  Суши Пирог Já to beru, ale ať napíšou do nadpisu, že jsou to spekulace nebo koncept. Nadpis to bere už s jistotou a hned v první větě je spekulace a další odstavec XY se domnívá nebo podobně.

  Reagovat
  Petr Zaplatílek

  To přímo ne, rád se podívám na nějaké náměty, ale co tu minulý týden koloval koncept od údajně grafika o iPhonu X Plus, přitom to bylo jen Xko zvětšení v Malování. Občas si myslím, že autoři jen dělají ctrl-c a crtl-v a nepřemýšlí, co má relevantní hodnotu.

  Reagovat
  Marian Airton Jurco

  Pokud je tohle pravda tak se tesim a letosni nakup xka odkladam

  Reagovat

  Pekný nezmysel, pretože odkladať môžeš nákup do nekonečna.

  Reagovat

  V tomto prípade má odklad zmysel. Prečo platiť za predražený iPhone X 1200 EUR, keď budúci rok to isté budeme mať za 800 EUR? Myslím tým FaceID a bezrámčekový displej. 400 EUR je dooosť veľký rozdiel.

  Martin Prachař

  to SE2 už definitivně pohřbili? 🙁

  Reagovat

  Radsi bych se tesil na zmenseni, ne zvetseni. Preskocil jsem 6-8 pres SE rovnou na Xko a prijde mi obrovske. Pokud udelaji nejaky 5 palcovy bezrameckovy namisto SE, hnedka menim.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz