Zavřít reklamu

Fotoaparáty iPhonů jsou už dlouhou dobu považovány za jedny z nejlepších, ne-li nejlepší na světě. Při detailnějším průzkumu však mnohé zaskočí fakt, že mají i u nejnovějších iPhonů 7, 7 Plus či 10,5“ a 12,9“ iPadu Pro „pouhých“ 12 megapixelů. Jasně, megapixely se v dnešním světě spíše přeceňují a využitelnost při vysokých hodnotách je opravdu zanedbatelná (jen pro představu, televize s rozlišením 4K Ultra HD 3840 x 2160 pixelů má zhruba 8,3 megapixelů, takže jsou při promítání na ní veškeré větší velikosti zbytečné), i tak však mohou v budoucích letech při rychlosti vývoje technologií hodně znamenat.

Přesně této filozofie se drží i Apple. Podle nejnovějších zpráv totiž začal podnikat první kroky pro zajištění nových fotoaparátů pro budoucí produkty. Ty by pak měly disponovat daleko více pixely, než „jen“ dvanácti. O dodávku by se pak měla postarat taiwanská společnost Largen Precision.

Inovace fotoaparátů v následujících letech

Výroba na Taiwanu by měla začít podle všeho už začátkem října 2017. Vylepšené fotoaparáty by tak dostaly až telefony roku 2018 nebo později. Na druhou stranu však nemůžeme vyloučit ani možnost, že se s něčím podobným představí už za pár dní iPhone 8. O jeho fotoaparátu totiž zatím víme jen to, že bude duální a umístěn vertikálně. Přesné parametry se však dozvíme až na jeho prezentaci příští úterý. Protože se však jedná o fotoaparát prémiového modelu, dá se nějaká zajímavá funkce či vlastnost s velkou jistotou očekávat.

Uvidíme, zda se tyto zvěsti nakonec do budoucna potvrdí a iPhony dostanou skutečně 16, 18 nebo i více megapixelové fotoaparáty. Bylo by to jistě zajímavé a pro marketing Apple pravděpodobně i velmi dobré. Co si totiž budeme nalhávat, mnoho lidí si své fotoaparáty a přístroje k focení vybírá právě podle jejich počtu.

iphone_7_plus_dual_camera

Zdroj: macrumors

Dnes nejčtenější

.