Zavřít reklamu

Apple před několika dny zveřejnil firmware pro inteligentní reproduktor HomePod a nenechaví vývojáři ihned nahlédli do zdrojového kódu, z něhož zjistili spoustu zajímavých informací o nadcházejícím iPhonu 8. Už jsme se dozvěděli, že výroční model nedostane Touch ID a že čtečku otisků prstů nahradí infračervená technologie rozpoznání obličeje. A nyní brazilský web iHelp BR prozradil, co všechno můžeme očekávat od přední a zadní kamery přístroje.

Zdrojový kód firmwaru naznačuje, že přední i zadní kamera bude schopna natáčet videa v rozlišení 4K se snímkovou frekvencí 60 fps.

iPhone-8-Edition-2017-4K-60fps-iOS-11-Firmware-HomePod

V současné době zadní kamera iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus je schopna natáčet 4K videa se snímkovou frekvencí 30 fps. Ale přední kamera u současných vlajkových lodí je omezena pouze na 1080p záznam. Ačkoliv se tato specifika objevuje ve firmwaru, není stoprocentně jasné, zda tuto funkci můžeme očekávat u jubilejního iPhonu. Nicméně vylepšená snímková frekvence by byla pro aplikace rozšířené reality určitě užitečná.

Budeme si muset počkat ještě měsíc, než světlo světa spatří našlapaný iPhone 8, který by měl disponovat OLED displejem od okraje k okraji. Už nebude mít ikonický fyzický Home Button, což některým nadšencům značky Apple bude určitě chybět, ale nebude problém si zvyknout na virtuální domovské tlačítko.

Rendery iPhonu 8 od Martina Hájka:

iDrop-News-Exclusive-iPhone-8-FB

Dnes nejčtenější

.