Zavřít reklamu

Fotoaparát je dnes jedním z největších argumentů ke koupi nového smartphonu. Fotoaparáty se každým rokem zlepšují. Kdo by si ale myslel, že se na fotoaparátech pro smartphony pracuje jen rok, je na omylu. Neplatí to alespoň u iPhonů, což uvedli na pravou míru viceprezident Apple pro hardwarové inženýrství kamer Graham Townsend a viceprezident pro software u fotoaparátů Jon McCormack.

Townsend v rozhovoru odhalil, že Apple začíná plánovat budoucí kamerové systémy pro iPhony přibližně tři roky před veřejnou dostupností, což naznačuje, že společnost začala vyvíjet kamerové systémy „třináctek“ již v roce 2018. „Plánování musí začít asi tři roky dopředu, protože v tu dobu máme jasno o specifikacích. Takže v té době se definuje senzor. Procesor A15 je ale „zmrazený“ a my musíme začít mluvit s Jonem a společně předpovídat zážitky, které chceme fotoaparáty docílit.“ Všechny čtyři modely iPhonu 13 jsou vybaveny novým režimem Cinematic, který umožňuje uživatelům nahrávat video s malou hloubkou ostrosti a automatickými změnami zaostření mezi objekty. McCormack si vzal slovo a řekl, před jakými výzvami během vývoje stáli. „Byl to dlouhý proces se spoustou problémů, který nám chvíli trval. Nehledíme jen na hloubku každého jednotlivého snímku, ale je tu také něco, čemu se říká dočasná stabilita. Když například přeostřujete mezi pohybujícími se lidmi, musíte zajistit, aby se kamera nezaostřila na nějaký pasivní nepohybující se objekt a pohyb správně vyhodnotila.“

Rozhovor dále směřoval k celkové kvalitě fotografií. „Nežádáme nemožné, ale chceme fotoaparát, který každý rok dosáhne na to nejlepší, čeho je schopen,“ říká Townsend. „Za posledních deset let jsme zaznamenali dramatické zlepšení, ale není možné usnout na vavřínech.“ Jak jste s kvalitou fotoaparátu u letošních iPhonů spokojeni?

Související články

Dnes nejčtenější