Zavřít reklamu

Spoluzakladatel Googlu Sergey Brin již hrdě kráčí po městě s brýlemi, které nesou název Poject Glass. Jedná se o digitálního asistenta, který je připojen online do sítě internet, nabízí GPS a GSM modul, kameru a miniaturní projekční sklo, které však vzhledem ke vzdálenosti od oka působí jako plnohodnotná obrazovka a umožňuje provádět vše co si jen usmyslíte. Project Glass v současné době vypadá jako brýle, které obsahují vše co chytrý mobilní telefon.

Na rozdíl od mobilních telefonů však nabízí něco na víc. Samotný Project Glass totiž kromě velmi vyspělého hardware ukrytého do miniaturního těla přístroje nabízí vysoce sofistikovaný software, sloužící jako digitální asistentka. Podíváte se z okna a na displeji před vámi se zobrazí aktuální předpověď počasí. Jdete po ulici, uvidíte plakát na koncert a zkrátka jen sdělíte digitální asistentce ať vám objedná lístky.

Project Glass skutečně nabízí vše co si jen můžete přát v době nového digitálního věku. Sám Sergey Brin říká, že na projektu je stále ještě co vylepšovat, než se dostane do prodeje, ovšem vše je již ve velmi pokročilé fázi testování. Gucci, Prada, Armani a další značky tak budou mít pravděpodobně již na konci roku 2013 konkurenci v segmentu slunečních brýlí přímo od Google.

google-project-glass
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější