Zavřít reklamu

Čas od času se na našem magazínu objeví informace o chystaných Apple Glass. Jak už název napovídá, tak by se mělo jednat o chytré jablečné brýle, které by znamenaly revoluci v chytrém světě. Objevilo se už nespočet různých konceptů, které Apple Glass vyobrazují v tom nejlepším světle, kromě toho si Apple během několika let nechal patentovat mnoho různých technologií, které by se měly v chytrých brýlích objevit. Vůbec první generace bychom se měli dočkat již letos či příští rok, kvůli pandemii koronaviru se však ale přikláníme spíše k dalšímu roku. Pokud už se tedy nyní na Apple Glass těšíte a máte v plánu jejich okamžitou koupi, tak věřte, že všechno může být úplně jinak.

Bývalý inženýr Applu, Jean-Louis Gassee, publikoval ve svém článku pro magazín Medium hned několik důvodů a možných problémů, kvůli kterým nebude první generace Apple Glass vypadat tak, jak si ji lidé představují. Nebude se tak jednat o brýle jako takové, ale spíše o klasický headset pro virtuální realitu, kterých je na trhu k dispozici již několik. Apple Glass se měly, podle konceptů, chlubit především technologií HUD (heads-up displej). Gassee však uvádí, že je v tomto případě počítat se sociálními a bezpečnostními problémy, stejně tak jako s rozptylováním uživatele. Údajně bude nutné, aby si společnost na takovou technologii zvykla, jelikož je tady pořád jakýsi „faktor zvláštnosti“, který se objevil například u prototypů Google Glass. Apple se tak má údajně hodně bát toho, jak by takové chytré brýle byly přijaty ve společnosti.

Koncepty Apple Glass:

Omezení se poté objevují také na technické stránce. Gassee uvádí, že Apple Glass budou pro svou funkci potřebovat nespočet různých senzorů, například pro sledování pohybu či hlavy jako takové. I pokud by všechny náročné procesy byly směřované na výpočetní výkon připojeného iPhonu, tak by Apple Glass stále potřebovaly alespoň zlomkový výpočetní výkon, společně s baterií, aby mohly fungovat. Gassee věří, že jsou v Applu rozhodně velmi schopní lidé, kteří by zvládli zvýšit výkon, ale především úspornost procesorů, každopádně si není jistý, zdali je v dnešní době možné implementovat baterii společně s procesorem do obrouček brýlí. S největší pravděpodobností tak bude první generace Apple Glass klasickým headsetem pro virtuální realitu. Na opravdové Apple Glass, jakožto brýle, si tedy ještě podle Gassee budeme muset nějakou dobu počkat.

Dnes nejčtenější

.