Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Dnes se zaměříme na jednu z nejčastějších a nejproblémovějších situací, které se mohou týkat majitelů MacBooků – vytopení. I když jsou MacBooky známé svou kvalitou a odolností, žádné zařízení není imunní proti vodním škodám. V tomto článku vám poskytneme užitečné informace a návod, jak přijmout správná opatření, když se váš MacBook ocitne ve vodě. Bez dalšího zdržování, pojďme se ponořit do problematiky opravy vytopených MacBooků.

Snímek obrazovky 2023-07-04 v 10.45.07

Příčiny vytopení MacBooku

Předtím než se zaměříme na samotnou opravu, je důležité porozumět příčinám vytopení MacBooku. Existuje několik faktorů, které mohou způsobit vniknutí vody do vašeho zařízení:

 1. Náhodné polití – Nejčastější příčinou vytopení MacBooků je náhodné polití tekutinou, jako je voda, káva nebo šťáva. Stačí jen jediný nepozorný okamžik a vaše oblíbená nápojová láhev se může stát původcem velkého nepohodlí.
 2. Poškození v důsledku vody – Další příčinou vytopení může být například zaplavení vašeho pracovního prostoru v důsledku rozlití vodovodního potrubí nebo povodní.
 3. Vlhké prostředí – Přestože nejde o přímé vytopení, vystavování MacBooku dlouhodobému vysokému relativnímu vlhkosti může vést ke kondenzaci uvnitř zařízení. To může způsobit problémy s jeho fungováním.

Jak správně reagovat na vytopení MacBooku

Když se váš MacBook ocitne ve vodě, je klíčové jednat rychle a přesně. Dodržování následujících kroků může zvýšit šance na úspěšnou opravu:

 1. Vypněte MacBook a odpojte ho od napájení. Při manipulaci s vytopeným MacBookem je bezpečnější odpojit jej od napájení. To snižuje riziko elektrického šoku a dalšího poškození.
 2. Vysušte povrch. Použijte suchý hadřík nebo ubrousek na odstranění přebytečné vlhkosti z povrchu MacBooku. Buďte opatrní a nedotýkejte se žádných vnitřních komponent nebo konektorů.
 3. Neklepejte ani neotřásajte MacBook. Také za žádných okolností neotáčejte MacBook vzhůru nohama! Pokud se voda dostala dovnitř zařízení, mohlo se usadit na citlivých komponentech. Klepání nebo otřesy mohou způsobit další škody.
 4. Vlhký MacBook vyložte na suché místo. Položte MacBook na suchý povrch, ideálně na místnost s nízkou vlhkostí. Nechte jej tam, dokud nedoschne úplně.
 5. Konzultujte s profesionálem. I když se zdá, že MacBook po vytopení funguje normálně, je vždy dobré konzultovat s odborníkem na opravu elektroniky. Mají přesnější diagnostické nástroje a mohou provést důkladnou kontrolu vašeho zařízení.

Profesionální oprava vytopených MacBooků

Pokud se vám zdá, že vaše úsilí o obnovení vytopeného MacBooku nestačí, nezoufejte. Existuje mnoho odborných služeb specializujících se na opravu vytopených MacBooků. Odborníci v těchto opravnách mají dovednosti a znalosti, které jsou nezbytné pro úspěšnou opravu.

Snímek obrazovky 2023-07-04 v 10.45.18

Při výběru opravny věnujte pozornost následujícím faktorům:

 • Zkušenosti a pověst – Zjistěte si více o zkušenostech a pověsti opravny. Zjistěte, jak dlouho již působí na trhu a jaké jsou recenze od předchozích zákazníků.
 • Garance a záruka – Zeptejte se, zda opravna poskytuje nějakou garanci na provedené opravy. Kvalitní opravny často nabízejí záruku na určitou dobu po opravě.
 • Rychlost a spolehlivost – Zajímejte se o dobu, kterou opravna potřebuje k provedení opravy. Je také dobré zjistit, jaké jsou reference na spolehlivost a kvalitu provedených oprav.

Vytopení MacBooku nemusí být konec jeho života. Pokud rychle a správně reagujete, máte větší šanci na úspěšnou opravu. Pamatujte si, že je důležité vypnout zařízení, odstranit přebytečnou vlhkost a konzultovat s odborníkem, pokud máte pochybnosti.

Nakonec, pokud se sami nechcete nebo neodvážíte zabývat opravou vytopeného MacBooku, vždy existují profesionální opravny, které vám mohou pomoci. Buďte ale opatrní při výběru a vybírejte pouze důvěryhodné a zkušené opravny.

Kde vám vytopený Mac 100% zachrání? Zastavte se v appleguru.cz. U specialistů na produkty Apple.

Dnes nejčtenější

.