Zavřít reklamu

V dnešní době jsou trendem zařízení s ohebným displejem a tedy za složeného stavu se dvěma displeji. Není tajemstvím, že nad touto cestou, kvůli nedávným zveřejněním několika patentů, uvažuje i Apple. Slyšeli jsme zvěsti o skládacím iPhonu i iPadu, které by zřejmě za složeného stavu měly rovněž mít dva displeje. Dvou displejů by se mohl, dle nově zveřejněné patentové přihlášky, dočkat i MacBook, přičemž displej na spodní straně by sloužil jakožto klávesnice.

Takto vypadá jeden z nejpovedenějších konceptů skládacího iPhonu:

Patent nese název „Elektronická zařízení s deformovatelnými displeji“. Přihláška tvrdí, že za účelem poskytnutí dotykového výstupu může být displej nebo trackpad opatřen polymerními strukturami, elektromagnetickými ovladači a jinými hmatovými zařízeními. Rovněž by se zde mohly vyskytovat výstupky, zahloubení či jinak vyztužené nebo změkčené oblasti pro snímání dotyku uživatele. Text patentu je jako obvykle dost zmatený a nejednoznačný. Ovšem vše nasvědčuje dotykové ploše namísto dosavadní mechanické klávesnice.

Apple o MacBooku se dvěma displeji uvažuje už nějaký pátek. IvV loňském roce se totiž objevila patentová přihláška, která hovořila o displeji místo klávesnice. Displej by v tomto případě měl být mírně ohebný, což by uživateli poskytovalo haptickou odezvu. Zde šlo popsání patentu dál a hovořilo i o možnosti navolit na displeji specifické panely pro psaní, ovládání hudby nebo her. Jako vždy je ale třeba říct, že se jedná o patent. Nikdy se tak MacBooku se dvěma displeji nemusíme dočkat. Myšlenka je to ale hezká.

Patent MacBooku se dvema displeji

Související články

Dnes nejčtenější

.