Zavřít reklamu

Využíváte-li ke komunikaci se svým okolím platformu iMessage a jste-li zároveň uživateli počítačů s OS Windows, máme pro vás vynikající zprávu. Microsoft totiž před malou chvílí oficiálně oznámil, že na svůj počítačový operační systém přidává podporu právě pro iMessages, díky čemuž se tak stane jejich využití pro uživatele této platformy výrazně příjemnější. Na zprávy totiž budou moci konečně odpovídat z počítačů, jak to zvládají již spoustu let majitelé Maců. 

Microsoftu se podařily iMessages dostat na Windows konkrétně přes jeho aplikaci Phone Link pro Windows 11, která umožňuje s PC propojit iPhone pro přijímání a zahajování hovorů a textových zpráv spolu se zrcadlením upozornění z iPhonu přímo na počítači. iMessages však doposud této aplikaci chyběly, jelikož fungují na jiné bázi než klasické textové zprávy, což se ale nyní konečně mění. Preview verze Phone Linku s podporou iMessages má být k dispozici již v průběhu tohoto týdne s tím, že plná verze dorazí do pár měsíců. 

Byla by však chyba si myslet, že si uživatelé Windows vychutnají iMessage stejně jako majitelé Maců. Po spárování iPhonu s PC přes Bluetooth a udělení několika oprávnění na iPhonu sice jsou na PC schopni přijímat a odesílat iMessages, avšak jen při komunikaci s jednotlivci, jelikož podpora skupinových chatů (alespoň prozatím) zcela chybí. Dále není možné posílat přes Phone Link fotky a videa, což je přitom jedna z klíčových věcí v rámci iMessage. Co se pak týče dalších omezení, chybí například úplná historie zpráv v jednotlivých konverzacích či třeba rozlišení mezi textovými zprávami a iMessages. Zatímco na iPhonu či Macu tedy vidíme standardně zelené textové zprávy a modré iMessages, na Windows je vše šedé. I tak se ale dozajista jedná o zajímavý upgrade, který uživatele určitě potěší. 

Dnes nejčtenější

.