Zavřít reklamu

Je tomu jen pár desítek hodin, co jsme vás na našem webu informovali o tom, v jaké zemi vychází čerstvě představený iPhone 14 (Pro) nejdráž a už tu máme průzkum odhalující, kde si nemá smysl kupovat další nový Apple produkt. Řeč je konkrétně o AirPods Pro 2, na jejichž ceny po celém světě se zaměřili analytici ze společnosti Nukeni. A výsledky stojí opravdu za to. 

Standardní cena AirPods Pro 2 je v USA 249 dolarů, v České republice pak vychází na 7290 Kč. Pokud vám tento přepočet přijde pro české jablíčkáře velmi nevýhodný, pak vězte, že za něj ještě můžeme Applu s trochou nadsázky líbat ruce. Pokud byste totiž žili v Brazílii, kvůli tamnímu dovoznímu clu a dalším poplatkům navyšujícím koncovou cenu by vás totiž AirPods Pro 2 vyšly na 504,87 dolarů, tedy v přepočtu asi 12200 Kč. 

Na druhou stranu lze však narazit i na státy, ve kterých se Apple produkty koupit vyloženě vyplatí. Prvním z nich je Hong Kong, kde vychází AirPods Pro 2 na 235,56 dolarů – tedy asi na 5700 Kč. Jen o něco málo dražší jsou pak na Taiwanu, v Malajsii a v Thajsku. Pokud byste tedy měli do některé z těchto zemí čirou náhodou cestu a po AirPods Pro 2 prahnete, není od věci si je zde pořídit jako suvenýr. 

Související články

Dnes nejčtenější

.